Zamknij
REKLAMA

Grzegorz Rusiecki: - Nie pamiętam tak negatywnej kampanii, jak obecna. Po wielu latach przerwy Leszno i region mają szansę na...

08:12, 10.10.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

O głosowanie na kandydatów z Leszna i regionu leszczyńskiego zaapelował Grzegorz Rusiecki, kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła. Jego zdaniem, po raz pierwszy od wielu lat, mamy szansę na silną reprezentację w parlamencie. Wyzwaniem, przed jakim staną nowo wybrani posłowie i senatorowie, będzie stworzenia państwa ludzi wzajemnie do siebie życzliwych.

W środę przyjechał do Leszna Rafał Grupiński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce. Uczestniczył w konferencji prasowej na Rynku razem z kandydatami Koalicji Obywatelskiej do senatu - Wojciechem Ziemniakiem i sejmu - Grzegorzem Rusiecki i Adrianą Machowiak. 

- To są ważne wybory. I to zarówno z punktu widzenia przyszłości państwa, ustroju, wolności mediów i wolności gospodarczej. Nasi kandydaci będę godnie reprezentować Leszno i cały okręg wyborczy w parlamencie - mówił szef PO w Wielkopolsce. Jak tłumaczył, głównymi tematami kampanii są ochrona zdrowia oraz wynagrodzenia pracowników. Rafał Grupiński przygotował program odbudowy czytelnictwa w Polsce, na który rocznie ma być wydany miliard złotych. Pod względem czytelnictwa Polska zajmuje ostatnie miejsce. 

- Jesteśmy na ostatniej prostej kampanii. Zostały nam dwa dni aktywnej pracy i wykorzystamy każdą minutę, aby dotrzeć do mieszkańców Leszna i regionu leszczyńskiego - deklarował Grzegorz Rusiecki, kandydat na posła, numer 4 na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej. - Chciałabym zaapelować do wszystkich mieszkańców Leszna i regionu leszczyńskiego, do mieszkańców, którzy słyną z wielowiekowej tradycji tolerancji,  współpracy i pojednania, aby zagłosowali na kandydatów z Leszna i regionu leszczyńskiego. To jest niezwykle istotne. Mamy realną szansę, po wielu latach przerwy, aby Leszno i region leszczyński miały silną reprezentację w parlamencie. To, czy tak się stanie, zależy tylko od tego, czy mieszkańcy miasta i regionu, będą chcieli popierać kandydatów z tego miasta i regionu. Polecam moją osobę, ale jeśli komuś z sympatyków Koalicji Obywatelskiej moja kandydatura nie odpowiada, to polecam Adrianę Machowiak i Marcina Barczyka. Z całą pewnością zadbamy nie tylko o to, aby Polska była państwem praworządnym, ale też państwem ludzi wzajemnie do siebie życzliwych.

Grzegorz Rusiecki mówił również, jak ważne jest inwestowanie w rozwój kraju, w drogi, infrastrukturę, czy samodzielność samorządów. Jednak, jego zdaniem, dzisiaj równie istotna jest także współpraca i ludzka życzliwość.

- Uczestniczę w bezpośrednich kampaniach wyborczych od roku 2002 i nie pamiętam tak negatywnych spotkań i rozmów, jakie są obecnie. Musimy stworzyć takie warunki życia w naszym kraju, że mając odmienne poglądy będziemy się szanować - dodawał. 

[ZT]44192[/ZT]

[ZT]44195[/ZT]

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BartekBartek

1 0

A kiedy GR pokaże sms-y na prezydenta ? 10:02, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leszek Leszek

1 0

A kiedy Prezydent w końcu przyzna się do swojej partii politycznej jaką jest PiS a nie dla przykrywki PL18... 12:52, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone