Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend? Mamy dla Was mnóstwo ciekawych propozycji

09:01, 11.10.2019 | lm, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Choć weekend stoi pod znakiem wyborów parlamentarnych oraz meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej, to jednak w Lesznie i regionie też sporo się dzieje. Podpowiadamy, na co, kiedy i gdzie można się wybrać.

W piątek, o godz. 18 zapraszamy do auli LO nr 1 w Lesznie na trzecie w tym sezonie spotkanie Portrety Ziemi. Tym razem Ryszard Jakubowski opowie o wyprawie "Via Balkanica". Nieoficjalnie wiemy, że ma być mega ciekawie. Wstęp tylko 6 zł.

Również w piątek, o godz. 20 w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie zagra izraelski gitarzysta Yehud Henik, a po jego koncercie odbędzie się jam session. Bilet 10 zł.

W sobotę w Bukówcu Górny odbędzie się XXVIII Konkurs Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków. Przesłuchania ruszą już od godz. 13. My zapraszamy na godz. 16:30 na wspólne muzykowanie i spotkanie z mistrzami, na godz. 18 - na ogłoszenie wyników konkursu, a przede wszystkim na godz. 18:30-22 - na KONCERT I POTAŃCÓWKĘ, czyli występy zaproszonych gości i tańce do tradycyjnej muzyki.

Także w sobotę, o godz. 18  Muzeum Okręgowe przy ul. Narutowicza (dawna synagoga) zaprasza na koncert "Już nie zapomnisz mnie" w wykonaniu aktora Tomasz Stockingera. Wstęp 40 zł.

W niedzielę, w godz. 15-17 zapraszamy do hotelu Toscania we Włoszakowicach na otwarcie wystawy zdjęć pań, które chorowały na chorobę nowotworową i wzięły udział w kampanii "Żyję pełną piersią". Wstęp wolny. Organizator Fundacja Arena i Świat.

W niedzielę o godz. 16 w Muzeum Okręgowym w Lesznie odbędzie się prezentacja eksponatów i wykład "Sztuka" w ramach projektu "Leszno 1917-1922 w pięciu odsłonach". Wstęp bezpłatny. 

Także w niedzielę, o godz. 16, Muzeum Okręgowe przy placu Metziga zaprasza na spacer poświęcony sztuce Leszna. Wstęp wolny. 

I również w niedzielę, o godz. 17, Biblioteka Ratuszowa organizuje spotkanie z pisarką Mirką Szychowiak "Jakie to życie jest krępujące". Wstęp wolny.

 

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

żalżal

0 0

żal 10:57, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA