Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 dostali marynarskie kołnierzyki. To oznacza, że...(zdjęcia)

09:56, 11.10.2019 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Marynarskie kołnierzyki, które dzisiaj otrzymali najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie, to dowód, że są już pełnoprawnymi uczniami tej placówki.

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów była nie tylko ich świętem, ale również szkoły.

- 1 września przekroczyliście próg szkoły. Minął ponad miesiąc, wiecie gdzie są wasze klasy, biblioteka, poznaliście nauczycieli, za wami są pierwsze lekcje i zadania domowe. Nim jednak zostaniecie oficjalnie przyjęcie do grona uczniów musicie pamiętać o tym, że do szkoły nie można się spóźniać, należy być kulturalnym, wchodząc do szkoły mówi się dzień dobry, należy się pilnie uczyć, dużo zgłaszać się do odpowiedzi, odrabiać zadania domowe. Kto będzie wypełniał swoje obowiązki otrzyma na koniec roku szkolnego nagrodę czyli odznakę Wzorowego Ucznia - tak do uczniów mówiła dyrektor szkoły Honorata Hyżyk.

Dyrektor zwracając się do rodziców prosiła, by byli dla dzieci wsparciem.

Wśród gości uroczystości byli przedstawiciele szkoły w czeskim Hlińsku, z którą współpracuje "dwójka" oraz reprezentanci 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu.

- Serce rośnie kiedy tu jesteśmy. Cieszymy się, że kontynuujecie marynarskie tradycje - tymi słowami do uczniów zwróciła się podporucznik marynarki Justyna Lelmacher. - Życzę wam odwagi w sięganiu po marzenia, marynarskiego szczęścia i stopy wody pod kilem.

W programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy 3 b.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali marynarskie kołnierzyki, bo szkoła nosi imię Obrońców Polskiego Morza.

 

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA