Zamknij
REKLAMA

Niebawem na jednej z ulic Leszna pojawi się...grzybek (zdjęcia)

08:16, 12.10.2019 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

W przyszłym tygodniu mieszkańcy Leszna będą mogli wypatrywać wyjątkowej wiaty przystankowej.

Chodzi o wiatę - tak zwanego grzybka. Jacek Domagała, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji wspomina, że w Lesznie było ich sporo. W latach 90. zostały jednak likwidowane.

- Dysponujemy autobusem marki autosan, który udostępniamy mieszkańcom przy okazji niektórych wydarzeń miejskich. Kiedy odwiedzają nas przedszkolaki ich przygodę z komunikacją miejską zaczynamy właśnie od naszego autosana. Chcemy, by to młode pokolenie wiedziało czym kiedyś podróżowali nasi pasażerowie. Takim powrotem do lat minionych jest także ustawienie w Lesznie wiaty przystankowej typu grzybek. Sądzę, że to będzie swego rodzaju atrakcja - mówi dyrektor J. Domagała.

Udało się taką wiatę pozyskać.

- Na facebooku przeprowadziliśmy akcję poszukiwawczą i facebookowicze pomogli. Jeden z nich dostrzegł taką wiatę w Głogowie - opowiada J. Domagała. - Zwróciłem się do prezydenta Głogowa z pytaniem o możliwość pozyskania wiaty i po kilku dniach otrzymałem zgodę na jej nieodopłatne przekazanie Lesznu. Nasza inicjatywa spodobała się prezydentowi Głogowa.

Wiata była zniszczona.

Mechanicy MZK odrestaurowali dach, jedna z firm odnowiła słup, a firma Astromal odtworzyła siedziska.


Gdzie stanie grzybek? Będzie to wiadomo dopiero za kilka dni. Na razie trwają rozmowy na ten temat. Możemy tylko zdradzić, że są dwie lokalizacje.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone