Zamknij

Wmurowano kamień węgielny pod nowe centrum serwisowe w Lesznie (zdjęcia)

10:26, 18.10.2019 | an, Fot. A. Neczyński
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod nową firmę, jaka powstaje w Lesznie w strefie przemysłowej I.D.E.A.

Firma KSB Polska zakupiła od miasta działkę o powierzchni 4000 metrów, położoną przy ul. Energetyków i rozpoczęła budowę swojego trzeciego w kraju centrum serwisowego. 

Budowa obiektu o powierzchni 1000 metrów już się rozpoczęła. Zostanie zakończona w kwietniu przyszłego roku. Wykonawcą jest leszczyńskie przedsiębiorstwo budowlane AMBIT. 

Centrum serwisowe KSB będzie zajmowało się serwisowaniem pomp, ich naprawą i regeneracją, a także naprawami silników elektrycznych. Swoi m zasięgiem obejmie całą zachodnią część Polski. KSB to firma mająca siedzibę w Niemczech, ale zakłady na całym świecie. To ogromny koncern. Jest światowym liderem jeśli chodzi o sterowanie, monitorowanie pracy  i automatykę pomp.  

Kamień węgielny, czyli kapsułę czasu wmurowali wspólnie Matthias Greschner - dyrektor KSB Supreme Serv Regionu Europa w Koncernie KSB, Helmut Lammers - dyrektor Regionu Europa, Jacek Dziermakowski - prezes Zarządu KSB Polska, Jacek Wilk, dyrektor Serwisu KSB Polska oraz wiceprezydent Leszna Adam Mytych. W hermetycznie zamkniętej puszce jest akt erekcyjny, polskie monety i ... najnowsze wydanie tygodnika "ABC".

To dla naszej redakcji spore wyróżnienie - ocenił redaktor naczelny pisma, Antoni Neczyński.  - Za dwieście lat ktoś odkopie kapsułę i będzie czytał nasze artykuły.

Inwestorzy w swoich wypowiedziach bardzo komplementowali władze Leszna za sposób, w jaki pomagali podczas przygotowania inwestycji.

- Leszno jest pod tym względem wzorem gospodarności - zapewniali.

[ZT]44258[/ZT]

 

(an, Fot. A. Neczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zzzzzz

3 1

co byśmy bez tych Niemców zrobili, tylko głód i ubóstwo 12:19, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone