Zamknij
REKLAMA

Biała Niedziela w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie (zdjęcia)

10:37, 20.10.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie trwa Biała Niedziela. Mieszkańców Leszna, którzy chcą skorzystać z konsultacji lekarskich i badań laboratoryjnych jest sporo.

Wchodząc do szpitala od razu można się przebadać - sprawdzić poziom cukru i ciśnienie, które mierzą studentki pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Są również ratownicy medyczni, którzy na fantomach uczą jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.

W holu są także stoiska, w których trwa kwalifikacja pacjentów do lekarzy specjalistów.

Czynna jest szkoła rodzenia.

- Jesteśmy do dyspozycji mieszkanek Leszna, które przygotowują się do ciąży, porodu, które potrzebują konsultacji poporodowych - mówi Justyna Długiewicz.

Ponadto można skorzystać z bezpłatnych badań z zakresu radiologii oraz badań USG. 

W pomoc przy organizacji Białej Niedzieli włączyli się uczniowie - wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego, z grupy Podaj Dłoń.

- Do godziny 10 w Białej Niedzieli uczestniczyło około 100 osób - mówi Tomasz Gryczkowski, pełnomocnik dyrektora ds. pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. - W ubiegłym roku z oferty Białej Niedzieli skorzystało około 450 osób.

Biała Niedziela jest na pewno dobrą ofertą dla osób, które na co dzień nie korzystają z lekarskiej pomocy, co wynika być może z zagonienia.

- Często przy przesiewowym badaniu pacjentów niestety stwierdza się poważne choroby. Dwa lata temu, podczas Białej Niedzieli, dwóch pacjentów trafiło na oddział szpitalny z przechodzonym zawałem - dodał T. Gryczkowski.

Biała Niedziela trwa do godziny 14.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA