Pobiegł i stanął na podium w zawodach, które sprawdzają siłę i charakter. Reprezentował Straż Miejską w Lesznie

19:17, 21.10.2019 jrs, Fot. Straż Miejska w Lesznie / Facebook Aktualizacja: 07:19, 22.10.2019

W Mistrzostwach Polski samorządowców w Runmageddonie wystartował Janusz Olejnik, na co dzień funkcjonariusz Straży Miejskiej w Lesznie.

Zawody odbyły się we Wrocławiu. Runmagaddon to ekstremalny bieg, jak mówią organizatorzy, sprawdzający siłę i charakter.

- Dystans był na 6 kilometrów, na trasie było 30 przeszkód stacjonarnych i terenowych. Na pewno pokonałem setki schodów - udział w zawodach komentuje J. Olejnik, który już następnego dnia, razem z biegaczami ze śmigielskiej grupy Team Bieganie na Śniadanie,  wystartował w maratonie w Poznaniu.

W Runmageddonie J. Olejnik był pierwszy w kategorii 40+, zdobył także wicemistrzostwo w kategorii open.

To nie pierwsze jego sukcesy w biegach ekstremalnych. Przypomnijmy tylko jeden z jego ostatnich sukcesów. W tym roku Janusz Olejnik był szósty ma mecie Runmageddonu Sahara. Pokonał 120 kilometrów z przeszkodami po piasku i kamienicach Sahary.

(jrs, Fot. Straż Miejska w Lesznie / Facebook)