Zamknij
REKLAMA

Ta krew to prezent dla Stasia, ucznia ZSET w Lesznie

07:45, 06.11.2019 | P.P, Fot. P. Piotrowski
Skomentuj
REKLAMA

W Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie odbyła się wyjątkowa akcja honorowego krwiodawstwa. Zbierano krew dla chorego na nowotwór ucznia tej szkoły.

Akcje honorowego oddawania krwi w ZSET odbywają się dwa razy w roku. Zbiórka zorganizowana 5 listopada była pierwszą na rzecz konkretnej osoby - Stasia Maćkowskiego, ucznia III klasy tej szkoły. Obecnie przebywa na Oddziale Onkologicznym w Warszawie.

- Zainteresowanie ze strony uczniów, nauczycieli, a nawet ludzi spoza szkoły było ogromne. Nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby dawców krwi - powiedział nam Wojciech Białasik, kierownik kształcenia praktycznego. - Zespół ambulatorium z leszczyńskiego szpitala był w stanie przyjąć jedynie 60 dawców. Chętnych było sporo więcej, dlatego będziemy starali się o rozwój takich akcji w przyszłości.

Szkolni znajomi Stasia są z nim w kontakcie, podobnie jak wychowawca i nauczyciele. Każdy jak może go wspiera.

- Stasiu bardzo pozytywnie odebrał akcję w naszej szkole - mówił jeden z uczniów. - Nie możemy się z nim  spotykać, ale trzymamy z nim kontakt telefoniczny. Chcemy, by wiedział, że o nim myślimy i że czekamy na niego.

W ZSET zebrano ponad 20 litrów krwi.

(P.P, Fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA