Zamknij
REKLAMA

Oddaj głos! Wybierz miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym

16:22, 27.11.2019 | jrs, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

W Lesznie są placówki, instytucje, organizacje czy właściciele budynków prywatnych, które z empatią traktują potrzeby i oczekiwania osób niepełnosprawnym. Plebiscyt "Tu jest OK! Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym" właśnie je wskazuje i docenia.

To czwarta edycja plebiscytu, który organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Nasz Dom-Nasz Świat. Za pośrednictwem naszego portalu można głosować na 4 obiekty w Lesznie.

Pizzeria MAFIA

Wśród leszczyńskich lokali na uwagę zasługuje Pizzeria MAFIA w Gronowie, gdzie można dobrze zjeść i mile spędzić czas wolny. Ale nie tylko. W tym lokalu osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą swobodnie przemieszczać się po całym lokalu bez pomocy osób trzecich, gdyż nie ma tam ani jednego stopnia, a drzwi do toalet są szerokie. Obsługa jest na tyle pomocna i uprzejma, że ich stałymi klientami są również osoby głuchonieme.

TEB Edukacja Leszno

To szkoła z charakterem i pomysłem. Oprócz edukacji dla uczniów i nauczycieli z tej placówki ważne jest również wspomaganie osób potrzebujących. Placówka inicjuje i prowadzi interesujące kursy, np. pierwszej pomocy przedmedycznej, jej progi są szeroko otwarte dla osób niepełnosprawnych, które bez przeszkód mogą korzystać z obiektu szkoły, organizując kiermasze rękodzieła. Z okazji Dnia Kobiet odbyła się tam również sesja kosmetyczno-fotograficzna dla osób niepełnosprawnych. Budynek przystosowany jest także dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła całkowicie przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową - obiekt wyposażony jest w windę, a wjazd do niego pozbawiony jest jakichkolwiek przeszkód dla wózków inwalidzkich. Nie to jest jednak najważniejsze. Miejsce to tworzą ludzie o wielkich sercach bijących dla osób niepełnosprawnych. Placówka użycza swoich przestrzeni na warsztaty i spotkania dla osób z rozmaitymi niepełnosprawnościami. Czują się one w tym miejscu, jak we własnym domu, otoczone opieką, zrozumieniem i wsparciem.

Biblioteka Ratuszowa 

Osoby niepełnosprawne mogą liczyć w tym miejscu na profesjonalną obsługę i bardzo ciepłe przyjęcie. Personel robi wszystko, aby umilić gościom czas i wyeliminować skrępowanie wynikające z rozmaitych dysfunkcji, np. ruchowych. Do lokalu wjeżdża/wchodzi się z poziomu leszczyńskiego rynku, drzwi otwierają się automatycznie, co ułatwia poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich, toalety są obszerne i przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Komfort pobytu w tym miejscu gwarantuje ponadto duża przestrzeń przed barem oraz niski blat, zza którego osoba na wózku inwalidzkim jest widziana przez personel.

Teraz głos mają internauci. Na nominowane miejsce mogą głosować do 1 grudnia.

Gala podsumowująca plebiscyt odbędzie się 13 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Uświetni ją występ Witka Łukaszewskiego z zespołem. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w MOK od 2 grudnia.

Plebiscyt Tu jest OK!

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Pizzeria MAFIA w Gronowie 18%
TEB Edukacja Leszno 33%
Szkoła Podstawowa nr 4 w Zaborowie 11%
Biblioteka Ratuszowa 38%
(jrs, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Vena Vena

0 0

A są takie? 21:46, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz