Zamknij
REKLAMA

Cztery oferty na remont budynku dla biblioteki. Wszystkie wysokie

12:44, 18.11.2019 | lm, fot. Archiwum
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek w Urzędzie Miasta Leszna otwarto oferty przetargowe na modernizację i rozbudowę budynku dawnej szkoły zawodowej przy placu Jana Metziga, gdzie ma być nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niestety, to nie są dobre wiadomości.

To jest już drugi przetarg na to zadanie. W pierwszym wpłynęła tylko jedna oferta i też była wyższa niż kwota, jaką miasto zamierza przeznaczyć na tę inwestycję.

W obecnym przetargu wystartowały cztery firmy. Chcą przygotować nową siedzibę dla biblioteki za podobne kwoty. Najtańsza oferta opiewa na 27,3 mln zł, a najdroższa na 28,8 mln zł. Miasto planowało wydać na ten cel 23,7 mln zł. Oferty przedsiębiorstw są więc wyższe o ok. 3,5 do 5 mln zł. 

Teraz urzędnicy będą sprawdzać oferty pod względem formalnym, a prezydent i radni będą się zastanawiać, czy mogą do biblioteki dołożyć brakuje kilka milionów.

Warto dodać, że spośród czterech firm chętnych wykonać to zadanie są przedsiębiorstwa z Leszna, Wijewa, Trzemeszna i Strzelec Opolskich.

(lm, fot. Archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

POPO

3 1

Miasto w końcu musi zmienić pracownika od kosztorysów budowlanych. Bo chyba za bardzo zanirza każdą modernizację, budowę. Ceny to on bierze chyba zlat 90 ?? 13:33, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

3 1

Nie z lat 90, tylko urzędnicy chcieliby aby Polak pracował za miskę ryżu. Materiały drożeją, podatki większe, inflacja robi swoje, ale według urzędnika MA BYĆ TANIEJ! Podejrzewam, że ten ich kosztorys to na same materiały nie starczy. 14:06, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrychaKrycha

1 0

w XXI wieku inwestować w drukowany papier, gdzie tu ekologia?, może jeszcze w gliniane tabliczki?
Niech dotację przeznaczą na ważniejsze potrzeby.Tak droga biblioteka nie jest nikomu potrzebna .Czytających książki systematycznie ubywa ,a niedługo papierowych książek nikt czytać nie będzie.Ludzie stają się nowocześniejsi i bardziej wygodni.Po co ma chodzić 2 razy do biblioteki,jak tą sama książkę może wypożyczyć przez internet jako e-booka. Mało tego nie musi sam męczyć wzroku tylko "Iwona" mu będzie czytać..Poza tym to nie są darmowe pieniądze.Ktoś musiał wpłacić ,by ktoś mógł je wziąć .Wydawajmy je zatem rozsądnie a nie jakieś relikty przeszłości.Nikt nie przeznacza kasy na odbudowanie fabryk produkujących kineskopy ,zegarki czy aparaty analogowe.Tak samo będzie z biblioteką.Za 10 lat żywa dusza tam nie zajrzy. 22:27, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA