Zamknij
REKLAMA

Będzie spotkanie rolników w sprawie afrykańskiego pomoru świń!

13:17, 18.11.2019 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18 w sali wiejskiej  w Nowym Belęcinie w gminie Krzemieniewo. Będzie na nim obecny powiatowy lekarz weterynarii w Lesznie.

Spotkanie miało odbyć się w poniedziałek, ale zostało przełożone.

Czwartkowe spotkanie jest organizowane w związku z dotyczącymi hodowców świń obostrzeniami wprowadzonymi po znalezieniu niedaleko Sławy w powiecie wschowskim martwego dzika, u którego stwierdzono obecność wirusa ASF. W związku z tym wprowadzono trzy strefy: zapowietrzoną chorobą, ochronną i buforową. Dwie pierwsze ogrodzono. W strefie zapowietrzonej podczas przeczesywania tego obszaru przez służby znaleziono jeszcze 8 padłych dzików. Próbki padliny wysłano do badań laboratoryjnych pod kątem wirusa ASF. Niewykluczone, że również te dziki były zarażone tą chorobą.

Od zeszłego tygodnia rolników, których gospodarstwa znajdują się w obrębie trzech stref, obowiązują zakazy i nakazy wydane przez wojewodę lubuskiego. Jest ich wiele. To m.in. zakaz przywożenia do gospodarstwa lub wywożenia z gospodarstwa świń bez zgody powiatowych lekarzy weterynarii, czy wyprowadzania świń z pomieszczeń, w których są przetrzymywane.

[ZT]44491[/ZT]

 

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz