Zamknij
REKLAMA

Filateliści wybrali najlepszy projekt i przyznali wyróżnienia

10:00, 19.11.2019 | jrs, Fot. Koło PZF w Lesznie
Skomentuj
REKLAMA

Mikołaj Jakubowski, uczeń Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie jest autorem karty pocztowej, którą wyda Poczta Polska S.A. Projekt nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Leszno.

Konkurs plastyczny organizowało Koło Polskiego Związku Filatelistów w Lesznie. Zgłoszono 28 prac wykonanych przez dzieci i młodzież.

Komisja konkursowa, składająca się z filatelistów, w tajnym głosowaniu wybrała projekt, którego autorowi przyznano dyplom i Grand Prix oraz nagrodę w postaci "Księgi znaczków pocztowych 2018". Nagrody otrzymał Mikołaj Jakubowski z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych.

Projekt zwycięzcy konkursu zostanie w formie karty pocztowej beznominałowej wyda Poczta Polska S.A w nakładzie 500 sztuk.

Wyróżnienia w konkursie i "Księgi znaczków pocztowych 2016" otrzymały Sandra Stachowiak, Nadia Warzecha (na zdjęciu) i Nicol Kiełczewska, a Julia Machowska (na zdjęciu)  dostała klaser ze znaczkami. 

Wszystkie prace będą wystawione na specjalnym pokazie filatelistycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez miasto Leszno.

- Wydarzenie planujemy w połowie grudnia. Projekty zaprezentujemy w Bibliotece Ratuszowej, gdzie będą wystawione do dnia rocznicy odzyskania niepodległości przez Leszno, która przypada 17 stycznia przyszłego roku - zapowiada Lech Woźny.

Wtedy też zostaną zaprezentowane dwie inne karty pocztowe, które również trafią do obiegu. Ich autorami są współpracujący z filatelistami architekt Alina Samolewska i artysta plastyk Wojciech Akuszewski, który wykonał także okolicznościowy datownik i znaczek spersonalizowany - "MójZnaczek".

(jrs, Fot. Koło PZF w Lesznie )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

jaja

1 0

Gratulacje nagrodzonym. Dlaczego już dziś nie możemy zobaczyć zwycięskich prac?

Co do pracy pana Wojciecha Akuszewskiego nie mam żadnych obaw o artystyczną jakość prac, bo jest autorem chyba dwóch świetnych kartek pocztowych wydanych z okazji balonowego pucharu kobiet w Lesznie, jeśli dobrze pamiętam, ładnych parę lat temu.
13:15, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MamaMama

0 0

Gratulacje! Szkoda tylko że wkradły się błędy w nazwiskach na Dyplomach.... 08:34, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz