Zamknij
REKLAMA

Kryte lodowisko w Lesznie czynne. Sezon na łyżwy otwarty (zdjęcia)

19:53, 19.11.2019 | P.P, fot. P. Piotrowski
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj, 19 listopada otwarto lodowisko w Lesznie. Sezon łyżwiarski został tym samym oficjalnie rozpoczęty. Obiekt jest czynny codziennie, od rana do wieczora.

Za godzinę jazdy zapłacimy 8 zł, natomiast w przypadku biletu ulgowego (dla uczniów, studentów i osób posiadających Kartę Leszczyńskiej Rodziny Wielodzietnej) opłata wynosi 5 zł. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada, że lodowisko w tym sezonie będzie funkcjonowało do końca marca 2020 roku. 

Jeśli ktoś nie posiada sprzętu do jazdy, można go wypożyczyć na miejscu. Koszt takiej usługi wynosi 9 zł. Ulga jest przewidziana dla przedszkolaków, uczniów oraz studentów i opłata za wypożyczenie wynosi dla nich 5 zł.

Poszaleć na łyżwach można codziennie - od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 20:50, w soboty i niedziele w godz. 9 - 20:50. W ciągu każdego dnia uwzględnione są 3 przerwy techniczne m.in. na wyrównanie tafli lodu. Każda z nich trwa godzinę, są przeprowadzane od godz. 11, 14 i 18.

- W tej chwili tafla lodu jest na grubość od 3,5 do 4 centymetrów, a docelowo ma być do 5 centymetrów. W środku obiektu temperatura jest w granicach 4,5 stopnia, będzie uzależniona od temperatury na zewnątrz - mówi Piotr Giernas, inspektor ds. obiektów sportowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Lodowisko otwarto o godz. 15. I wtedy pojawili się pierwsi łyżwiarze.

- To jest mój pierwszy raz pod zadaszeniem, jest fajnie. Lodowisko robi wrażenie - powiedział nam pan Walerian, który na lodowisko wybrał się z wnuczką.

(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MamaMama

1 1

Ale jak widzę będę musiała jako opiekun wykupić bilet żeby przypilnować dziecko mimo,że nie jestem fanką łyżew? Gdy było odkryte spokojnie z boku mogłam obserwować a teraz? Syn ma 8 lat i jakoś,mimo że jeździ dobrze samego go nie puszczę. Ktoś chyba nie pomyślał o tym patrząc na fotki. 14:35, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz