Zamknij

Siedziba Stowarzyszenia Krokus odmieniona po remoncie. Jest coś co wyróżnia pomieszczenia (zdjęcia)

11:45, 26.11.2019 jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek Aktualizacja: 16:20, 27.11.2019
Skomentuj

Całkowitą przemianę przeszły pomieszczenia, w których mieści się Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Krokus i Poradnia Rodzinna Na Pomoc Rodzinie. Jak teraz wygląda zobaczyli goście zaproszeni na otwarcie instytucji po remoncie.

Zmiany widać od progu. To co zwraca uwagę to wygląd drzwi. Kiedyś były pomalowane kilkoma warstwami białej farby. W czasie remontu oczyszczono je do czystego drewna, o co szczególnie zabiegała Barbara Domichowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Krokus i kierownik Poradni Rodzinnej.

- Z białą farbą nie byłoby tego klimatu, który jest teraz - argumentowała. 

Siedziba stowarzyszenia i poradni to miejsce, w którym odbywają się terapie: rodzinne i indywidualne, z dziećmi i młodzieżą, dziećmi niepełnosprawnymi i dorosłymi.

- Zajmujemy się trudnościami funkcjonowania rodziny. Mamy tu warsztaty "Szkoła dla rodziców", jak zrobić coś z niczego, a także dla młodych rodziców. Dlatego tak ważne, by każdy kto przyjdzie po wsparcie czuł się tutaj dobrze - tłumaczyła Kamila Grzywaczyk, sekretarz stowarzyszenia.

Nim rozpoczął się duży remont, wcześniej odnowieniem dwóch pomieszczeń zajęli się użytkownicy lokalu. 

- To przekonało Miejski Zakład Budynków Komunalnych, że się staramy, a że jesteśmy w przewadze kobiet, nie było możliwe skucie przez nas tynków czy cyklinowanie parkietu - mówiła B. Domichowska.

- Dyrektor Jan Szafranek i wykonawcy remontu zrozumieli, że dla pracy z rodziną potrzebna jest przyjazna przestrzeń. Dostaliśmy zielone światło na zaproponowane przez nas zmiany - dodała K. Grzywaczyk.

Nie wszystkie pomieszczenia zajmuje stowarzyszenie i poradnia. Przypomnijmy, że wcześniej głównym użytkownikiem lokalu był Polski Czerwony Krzyż. Role zamieniły się rok temu, kiedy to głównym najemcą stało się stowarzyszenie. PCK oraz Anonimowi Alkoholicy mają swoje miejsca, dokładają się do kosztów utrzymania lokalu.

- Serce rośnie obserwując zaangażowanie gospodarzy, którzy wiele prac wykonali we własnym zakresie, nie pytając czy ktoś im pomoże. Udzielenie im pomocy było wielką satysfakcją - na otwarciu mówił Jan Szafranek, dyrektor MZBK.

- Wasza poradnia jest bardzo ważna, tym bardziej, że współczesne rodziny wymagają szerokiego wsparcia - stwierdził wiceprezydent Adam Mytych.

Na otwarciu pojawili się przyjaciele stowarzyszenia. Pachniało domowym ciastem, pokaz pierwszej pomocy zorganizowali członkowie PCK.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%