Zamknij
REKLAMA

Najnowszy numer "ABC" zaczynamy apelem! Bo sytuacja tego wymaga!

13:49, 26.11.2019 | D.C.
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejna środa, a wraz z nią nowy numer naszej gazety.

* Zaczynamy tematem, który od wielu miesięcy nie schodzi z ust mieszkańców Leszna. Dotyczy komunikacyjnych problemów miasta. A te będą jeszcze większe! Rozpoczyna się bowiem remont zniszczonej sieci ogólnospławnej na ulicy Kasprowicza. Prace mają potrwać niemal do końca grudnia. W związku z tym nie będzie można wjechać na wiadukt. Proponujemy, aby na ten czas otworzyć nieczynny przejazd kolejowy na ulicy Słowiańskiej. Co Wy na to?

* Wracamy do innej bulwersującej sprawy, a mianowicie zagrożenia wirusem ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. Rolnicy z naszego regionu mają sporo zastrzeżeń i zarzutów wobec służb, głównie leśnych. Domagają się wybicia wszystkich dzików na obszarze wyznaczonych stref, zagrożonych ASF.

* Dobrymi wiadomościami dla mieszkańców Leszna nie są niestety również te, dotyczące  podatków od nieruchomości i opłat za parkowanie w centrum miasta. Szykują się podwyżki.

* Mamy jednak kilka przyjemniejszych wieści. Gościliśmy na jubileuszach 100-lecia Kółka Rolniczego we Włoszakowicach i 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach. Odwiedziliśmy również członków Stowarzyszenia Zaborowianie, którzy oficjalnie przecięli wstęgę w swojej nowej siedzibie oraz świętowaliśmy z zawodnikami i działaczami 25-lecie klubu speedrowerowego Szawer

* Jako Gazeta ABC i portal leszno24.pl chwalimy się naszym redakcyjnym kolegą Jackiem Kuikiem, który został wyróżniony odznaką Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu

* Opisujemy ponadto głośną wypowiedź radnego Leszna Kazimierza Jęcza dotyczącą tzw. jazdy na suwak, którą zainteresowały się ogólnopolskie media, a także koszykarską pasję Kazimierza Machowiaka. On ze sportem związany jest już 60 lat!

* Oprócz tego jak zwykle bogaty serwis sportowy, krzyżówka, humor i inne stałe, chętnie czytane rubryki, jak: felieton redaktora naczelnego i "Samo życie".

Zachęcamy do lektury!

(D.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA