Zamknij
REKLAMA

Z inicjatywy aktywnych mieszkańców w centrum Leszna pojawi się ciekawy instrument

11:22, 10.12.2019 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Grupa mieszkańców Leszna miała najpierw pomysł na ustawienie drewnianych siedzisk przy ul. Kurpińskiego w Lesznie, a teraz z ich inicjatywy pojawi się "coś" nowego.

Siedziska i leżanki sąsiadują z I Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół nr 4, są blisko Zespołu Szkół Ekonomicznych. Korzystają z nich głównie uczniowie. Za kilka dni, u zbiegu ulic K. Marcinkowskiego i K. Kurpińskiego pojawi się nowość - instrument pod nazwą tank drum.

Inicjatorami akcji „Relacje-instalacje - edycja 2” są działający wolontaryjnie: Barbara Domichowska, Kamila Grzywaczyk, Marcin Kochowicz, Mariusz Musielak, Krzysztof Perek, Robert Roszczak, Zofia Skrzypczak-Czekajło, Marcin Świdziński.

"Celem inicjatywy jest wzbogacenie przestrzeni miejskiej Leszna „instalacją” o znamionach oryginalnej koncepcji artystycznej i muzycznej, stworzenie charakterystycznego, przyjaznego miejsca na mapie Leszna, które będzie przyciągało mieszkańców i turystów. Zaprojektowana instalacja ma wywoływać wśród odbiorców pozytywne emocje, mieć charakter małej architektury sprzyjającej przebywaniu na tym obszarze rewitalizacji, w szczególności zaciśnięcie więzi sąsiedzkich między szkołami oraz mieszkańcami miasta Leszna" - piszą inicjatorzy zamontowanie instrumentu.

Tank drum jest instrumentem wykonanym ze zbiornika gazowego z wyciętymi w ściance kopuły językami [tongami], których wibracja jest źródłem dźwięku. By go wydobyć wystarczy palcami uderzyć w nacięcia.

Podsumowanie projektu odbędzie się w piątek, 13 grudnia o godz. 16. Zaproszenie do udziału mają mieszkańcy.

Pomysłodawcy razem z młodzieżą organizują plenerowe spotkanie, na którym usłyszeć będzie można dźwięk tank druma oraz zobaczyć pokaz ognia.

Projekt jest sfinansowany przez miasto Leszno, zrealizowano go w ramach „Inicjatywy lokalnej”.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

na prawdę nie chcę mna prawdę nie chcę m

1 0

super instrument, ale ja widziałem przystanki z wybitymi pancernymi szybami, stalowe rury znaków drogowych wygięte lub złamane i jeszcze kilka trudnych do wyobrażenia cudów natury po sobotnich dyskotekach, dlatego zastanawiam się jak długo wytrzyma ten języczek z może 2 mm blachy w swoim pierwotnym stanie... 11:24, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonikaMonika

0 0

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25 18:06, 12.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA