No i po finale. Puchary rozdane, najlepszy bramkarz i piłkarz wybrani. A najważniejsze, że razem wsparli WOŚP(zdjęcia)

14:50, 12.01.2020 jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek Aktualizacja: 10:02, 13.01.2020

Od 11 lat Ochotnicza Straż Pożarna w Rydzynie organizuje turnieje piłki halowej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny zgromadził 20 drużyn. Eliminacje odbyły się 11 stycznia, dzisiaj, 12 stycznia wyłoniono finalistów.

- W pierwszym turnieju uczestniczyło 6 drużyn, a potem z roku na rok liczba zespołów rosła - mówił Mariusz Walkowiak, główny organizator rozgrywek. - Można powiedzieć, że organizacja turnieju naszej jednostce OSP weszła w krew.

W tym roku zgłosiło się 20 drużyn.

- Wszystkie mecze były bardzo zacięte - skomentował M. Walkowiak.

W niedzielnym finale puchar WOŚP - główne trofeum turnieju - wywalczyła drużyna Terror Team.

- Uczestniczymy w tym turnieju od siedmiu czy ośmiu lat - mówił Mikołaj Nowakowski, kapitan drużyny. - Jesteśmy grupą przyjaciół, znamy się kilkanaście lat.

Drugie miejsce zajął zespół Stolarstwo Kasprowiak z Pomykowa, trzecie FC Kłoda, czwarte KPP Gostyń.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Nowak z Terror Team, a najlepszym zawodnikiem Grzegorz Gil z zespołu Stolarstwo Kasprowiak.

Pieniądze z wpisowego, przekazanego przez wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju, wesprą konto WOŚP. Na ten cel przekazano także inne wpłaty do puszek. W sumie zebrano 4.600,63 zł.