Zamknij

W środę w "ABC" druga część nowego rozkładu jazdy autobusów w Lesznie. Jest sporo zmian, które wejdą w życie od 1 lutego

06:56, 28.01.2020 | Tekst ABC
REKLAMA
Skomentuj

Od 1 lutego 2020 roku wchodzi w życie nowy rozkład Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie. Niektóre istniejące dotychczas kursy będą nieco zmienione oraz zostanie wprowadzonych kilka udogodnień. Dyrektor Jacek Domagała wyjaśnił, na czym owe zmiany będą polegać.

Przede wszystkim MZK stawia na poprawę jakości komunikacji miejskiej. Zdaniem dyrektora, zmiany mają poprawić punktualność, bezpieczeństwo, komfort podróżowania i dostępność połączeń. W zeszłym roku, za sprawą licznych remontów na ulicach Leszna, aż 18 razy zmieniano rozkład jazdy. Jak twierdzi Jacek Domagała, analiza wykonana w trakcie tamtych utrudnień w ruchu po mieście i wnioski, jakie z niej wysunięto, miały duży wpływ na przygotowanie obecnej siatki połączeń i godzin odjazdów autobusów.

- Zaufanie do komunikacji miejskiej zdobywa się przez punktualność. Dbamy o to, aby komunikacja się rozwijała. To nasz główny cel - mówi dyrektor MZK.

Istotną zmianą dla podróżnych będzie wydłużenie czasu przejazdów autobusów. Mówiąc wprost, autobusy pojadą nieco dłużej z przystanku A do B, ale za to będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy, poprawi się ich punktualność. Dotyczy to linii 2, 3, 6, 7 i 9. 

- Poprzez korektę kursów w godzinach popołudniowych chcemy zadbać, aby przejazdy odbywały się punktualnie. Stale staramy się wychodzić naprzód oczekiwaniom ludzi i jesteśmy otwarci na sugestie podróżnych - powiedział Jacek Domagała.

Przystanek linii nr 6 został już po koniec ubiegłego roku przeniesiony z pętli Dworca PKP na ul. Towarowej. W nowym rozkładzie jazdy ta zmiana zostanie utrzymana.

Kolejną nowością będzie korekta kursów, czyli dołożenie aż ośmiu dodatkowych połączeń na linii nr 10. Trasa ta przebiega od Galerii Leszno, przez szpital do Dworca PKP. Ma to sprawić, że podróżnym łatwiej będzie przesiadać się z pociągów na autobusy i odwrotnie. Oprócz tego zostanie rozwiązany problem z linią nr 12. Uczniowie z Rydzyny i okolic mieli utrudniony dojazd do szkół, ponieważ nie mieli możliwości przesiadki by zdążyć na godz. 8 na zajęcia. Od 1 lutego sytuacja się zmieni i pojawi się przesiadka z linii nr 12 na linię nr 10. Zdaniem dyrektora MZK, ten kurs będzie się cieszył dużą popularnością.

Ze strony pasażerów pojawiła się sugestia zmiany rozkładu jazdy w niedzielę i święta na  linii nr 3 do cmentarza przy ul. Osieckiej. Zmienią się godziny przejazdów, a co za tym idzie odwiedzający cmentarz będą mieli więcej czasu na odwiedzenie grobów swoich bliskich. 

Dyrektor MZK wspomniał również o wstępnym planie dodatkowej linii dla mieszkańców osiedla Sułkowskiego w Lesznie. Połączenie miałoby umożliwić dojazd do kliniki kardiologicznej przy ul. Fabrycznej. Na chwilę obecną dostępna jest przesiadka z linii nr 6 na linię nr 1.

Nowy rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie drukować będziemy w gazecie "ABC" w dwóch częściach, w wydaniach 22 i 29 stycznia!

(Tekst ABC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone