Reprezentanci szkół podstawowych wzięli udział w I Forum Samorządów Uczniowskich, którego gospodarzem była leszczyńska "trójka".
Spotkanie zorganizowano po to, by szkoły mogły nawiązać lepszy kontakt, ale także by uczniowie mogli ze sobą porozmawiać na ważne tematy. A temat pierwszego forum dotyczył praw zwierząt.
Dla lepszej integracji młodych ludzi odbył się quiz z ciekawymi pytaniami o zwierzęta, który prowadził Filip Andrzejczak. Potem była dyskusja na temat ograniczania migracji zwierząt do miast, do czego zdaniem uczniów przyczyni się m.in. zaostrzenie kar za porzucanie żywności w lasach oraz stwarzanie dobrych warunków bytowania zwierząt i stosowanie naturalnych odstraszaczy. Natomiast, by mądrze ograniczać populację zwierząt należy prowadzić racjonalną sterylizację, czipować zwierzęta i dokonywać rozsądnych wyborów jeśli chodzi o posiadanie czworonożnego przyjaciela.
Gośćmi spotkania byli Jacek Płatek ze Straży Miejskiej, Andrzej Szeremeta z Nadleśnictwa Karczma Borowa oraz lekarz weterynarii Piotr Wojtecki.
Następne forum odbędzie się w maju w Szkole Podstawowej nr 5.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz