Zamknij

I Forum Samorządów Uczniowskich. Młodzież dyskutowała o prawach zwierząt (zdjęcia)

14:56, 23.01.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Reprezentanci szkół podstawowych wzięli udział w I Forum Samorządów Uczniowskich, którego gospodarzem była leszczyńska "trójka".

Spotkanie zorganizowano po to, by szkoły mogły nawiązać lepszy kontakt, ale także by uczniowie mogli ze sobą porozmawiać na ważne tematy. A temat pierwszego forum dotyczył praw zwierząt.

Dla lepszej  integracji młodych ludzi odbył się quiz z ciekawymi pytaniami o zwierzęta, który prowadził Filip Andrzejczak. Potem była dyskusja na temat ograniczania migracji zwierząt do miast, do czego zdaniem uczniów przyczyni się m.in. zaostrzenie kar za porzucanie żywności w lasach oraz stwarzanie dobrych warunków bytowania zwierząt i stosowanie naturalnych odstraszaczy. Natomiast, by mądrze ograniczać populację zwierząt należy prowadzić racjonalną sterylizację, czipować zwierzęta i dokonywać rozsądnych wyborów jeśli chodzi o posiadanie czworonożnego przyjaciela.

Gośćmi spotkania byli Jacek Płatek ze Straży Miejskiej, Andrzej Szeremeta z Nadleśnictwa Karczma Borowa oraz lekarz weterynarii Piotr Wojtecki.

Następne forum odbędzie się w maju w Szkole Podstawowej nr 5.

 

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone