Zamknij
REKLAMA

Uczelnia i szkoły przygotowały wspólny koncert na 100-lecie niepodległości Leszna (zdjęcia)

11:06, 24.01.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek, PWSZ w Lesznie
REKLAMA
Skomentuj

"Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem" - ten fragment z utworu zespołu Chłopcy z Placu Broni przytoczył rektor Maciej Pietrzak, nawiązując do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Leszno. Słowa padły na koncercie, który Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zorganizowała wspólnie ze szkołami średnimi. 

Koncert odbył się w Auli Comeniana. Poprowadził go Ryszard Biberstajn, wicedyrektor Biblioteki Uczelnianej PWSZ.

- Koncert jest swoistym dialogiem międzypokoleniowym, symbolicznym znakiem ciągłości tradycji i sposobem na jej umacnianie. Jest to także sposób na umacnianie tożsamości historycznej i narodowej - mówił ze sceny. 

- Jubileusze, uroczystości i spotkania w moim przekonaniu skłaniają do refleksji, wyhamowania codziennego biegu i zastanowienia się nad przyszłością - witając gości mówił rektor Maciej Pietrzaki. - Niepodległość to wolność poglądów, wyznania, uprawiania nauki i decydowania o sobie.

Rektor mówił również, że z ideami wolności łączy się solidarność z tymi, którzy są zmuszeni opuścić rodzinne strony uciekając przed prześladowaniami, pogromami, czystkami i katastrofami.

W koncercie wystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Fot. PWSZ w Lesznie

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek, PWSZ w Lesznie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone