Zamknij
REKLAMA

Miasto uruchomiło nową stronę dla przedsiębiorców, szykuje nową strefę przemysłową

20:57, 13.02.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

W czwartkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne, na które prezydent Łukasz Borowiak zaprosił ludzi biznesu.

W Lesznie działa niemal 9000 przedsiębiorstw różnej wielkości, jednak aż 95 procent z nich to firmy małe, zatrudniające do 9 osób.

Na spotkaniu z ludźmi biznesu prezydent mówił o inwestycjach, jakie realizowane były przez samorząd w roku 2019 i planowanych na rok 2020. Podkreślał szczególnie te zadania, które skierowane są bezpośrednio do przedsiębiorców, a więc budowę dróg w strefie inwestycyjnej I.D.E.A, remont ulicy Fabrycznej, który współfinansuje Leszczyńska Fabryka Pomp, czy działania na rzecz rewitalizacji centrum miasta, które mają pomóc małym firmom działającym na starówce - m.in. otwarcie Stacji Biznes, powołanie Stowarzyszenia Nowe Stare Miasto, wspieranie sklepów w przemianie wnętrz. Wspomniał o konieczności budowy systemu zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, co będzie kosztować aż 32 mln zł i budowie zbiornika retencyjnego przy ul. Unii Europejskiej.

Łukasz Borowiak chwalił też swojego poprzednika Tomasza Malepszego za przygotowanie infrastruktury strefy inwestycyjnej I.D.E.A., która już za jego kadencji zapełniła się nowymi firmami. A ponieważ wolne tereny pod inwestycje się kończą, samorząd przygotowuje się do wyznaczenia trzeciej strefy.

- Każdy przedsiębiorca, który kupuje w Lesznie działkę pod budowę firmy ma wsparcie naszych urzędników - zapewniał włodarz miasta. Prezydent mówił też o tym, że ceni sobie wizyty w leszczyńskich firmach i zapewniał, że dla właścicieli firm zawsze znajdzie czas na rozmowę.

Podczas spotkania zaprezentowano nową stronę internetową przygotowaną przez Urząd Miasta. Jak mówiła Izabela Wojciechowska z Referatu Rozwoju Gospodarczego, powstanie strony było odpowiedzią na potrzebę zgłaszaną przez przedsiębiorców dwa lata temu, podczas sondażu w którym wzięło udział 50 firm. Nowa strona to www.biznes.leszno.pl. Zainteresowani przedsiębiorcy otrzymają tam wiele przydatnych informacji, mogą się też zarejestrować, po to aby dostawać aktualności, mogą tam także zaprezentować swoją działalność.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

JanJan

9 0

Ile kosztowała ta strona?
Znowu zabieracie pieniądze ludziom na *%#)!& działania, które nic nie wnoszą. To wszystko powstaje nie dla obywateli tylko dla urzędników i ich znajomych aby się mogli dorobić, nie własną pracą tylko na koszt innych. Chcecie pomóc przedsiębiorcom? Przestańcie się wtrącać w ich pracę i przestańcie wydawać ich pieniądze! 22:49, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HannaHanna

8 0

Na tej stronie są informacje np. jak kupić grunt od miasta, czyli to samo, skopiowane ze strony leszno.pl, która już istnieje. Sama też jestem ciekawa ile ta strona kosztowała podatników, bo brak jest takiej informacji. 06:22, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BB

4 0

"Każdy przedsiębiorca, który kupuje w Lesznie działkę pod budowę firmy ma wsparcie naszych urzędników - zapewniał włodarz miasta", a pozostali, mali przedsiębiorcy, których jak sami zauważyliście jest 95% żadnego wsparcia nie otrzymuje. Zwykły pracowity człowiek jest dla urzędu kulą u nogi. Nie da się, nie można, trzeba czekać, może potem - tak wygląda to "wsparcie". 13:01, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone