Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz rozmowy, koniecznie zadzwoń. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna uruchomiła specjalny numer

10:25, 24.03.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Rozmowa, także telefoniczna może być dużym wsparciem dla osób, które gorzej radzą sobie ze stresem czy problemami, które pojawiły się w związku z koronawirusem. W związku z tym Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lesznie uruchomiła telefoniczne wsparcie psychologiczne dla mieszkańców Leszna.

- Pierwsze telefony mieliśmy. Częściej była to kwestia doradzenia, uzyskania informacji i wskazówek, także wychowawczych, związanych z sytuacją kiedy dzieci nie mają zajęć w szkołach i przedszkolach i są w domach - mówi Magdalena Kryś, wicedyrektor poradni. - Mieliśmy również telefony od osób, które gorzej radzą sobie ze stresem kiedy ich życie wygląda inaczej niż przed pojawieniem się koronawirusa. Są pytania o to gdzie można uzyskać pomoc długofalową, bo nasz numer telefonu jest interwencyjny, by wesprzeć osobę tu i teraz, wysłuchać jej. Czasami rozmowa robi bardzo dużo i umożliwia oderwanie się od sytuacji kryzysowej.

Jeśli ktoś potrzebuje rozmowy, wsparcia, porady może wybrać numer 609 815 039. Zostanie odebrany także w soboty i niedziele. Numer jest dostępny w godz. 15-21.

- Informacja może być ważna szczególnie dla osób samotnych i przebywających na kwarantannie - dodaje M. Kryś.  
 

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone