Zamknij
REKLAMA

W autobusach komunikacji miejskiej w Lesznie miejsc nie zabraknie! Rząd ograniczył liczbę posażerów!

11:19, 25.03.2020 | JAC, fot. JAC
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z decyzją rządu od 25 marca liczba pasażerów w pojazdach transportu publicznego nie może przekroczyć połowy miejsc siedzących. W Lesznie od dwóch tygodniu notowany jest znaczny spadek liczby pasażerów korzystających z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Z reguły jest ich mniej niż połowa miejsc w autobusie.

[ZT]45520[/ZT]

Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie, stosując się do rządowych zaleceń informuje pasażerów, że w autobusach o długości 12 metrów może jednocześnie przebywać 14 pasażerów, a w autobusach o długości 9 metrów - tylko 11 pasażerów.

Obecnie te liczby są bardzo rzadko przekraczane.

- W marcu liczba pasażerów spadła czterokrotnie - informuje Jacek Domagała, dyrektor MZK. - Prześledziliśmy sytuację z ostatnich trzech dni. Średnio w naszych autobusach przebywa od 5 do 8 osób.  

Sytuację panującą w autobusach pracownicy MZK mogą śledzić poprzez kamery zamontowane w pojazdach, a także z wykorzystaniem systemu informatycznego pokazującego ilość osób korzystających z danej linii.

Pasażerowie z osiedla Rejtana od 24 marca mogą korzystać z nowej pętli autobusowej. To ostatni element projektu dofinansowanego przez UE, obejmującego zakup 8 autobusów, montaż w nich 26 biletomatów i wybudowania 2 pętli autobusowych (druga wybudowana została wcześniej na ul. Jagiełły na Gronowie).

[ZT]45570[/ZT]

 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Linia4Linia4

2 0

To jest kłamstwo linia nr 4 po godz 5 pelen 15:23, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone