Zamknij
REKLAMA

Krwiodawstwo na zapisy sprawdza się nie tylko w Lesznie. Zapasy krwi na dobrym poziomie

14:55, 26.03.2020 | JAC, fot.JAC
REKLAMA
Skomentuj

Mimo trudnej sytuacji wynikającej z obostrzeń epidemiologicznych, leszczyński punkt krwiodawstwa funkcjonuje bardzo sprawnie, a nawet sprawniej niż dotychczas. Aby uniknąć kolejek, krwiodawcy powinni się wcześniej telefonicznie zapisać się na konkretny dzień i godzinę (tel. 65 525 31 16)

Taki system doskonale się sprawdził w Lesznie i zaczęto w ten sposób również przyjmować w innych punktach w Wielkopolsce. Ponadto krwiodawca przed wejściem musi wypełnić wstępną ankietę, a także ma zmierzoną temperaturę.

Panie pobierające krew przyznają, że krwiodawcy pozytywnie wypowiadają się o zapisach na konkretną na godzinę, gdyż taki system praktycznie wyeliminował kolejki.

- Zależy nam, aby zapewnić bezpieczeństwo krwiodawcom, a także personelowi - podkreśla, Marek Gawlicki, kierownik Oddziału Terenowego w Lesznie, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. -Obecnie zapasy krwi są na dobrym poziomie.

To efekt szybkiej reakcji m.in. leszczyńskich krwiodawców, którzy zaczęli liczniej odwiedzać punkt krwiodawstwa po pewnym zastoju w pierwszym okresie zagrożenia epidemicznego.

(JAC, fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DawcaDawca

1 0

W Lesznie zawsze jest sprawnie,i dzięki Panią jest miłe.Prawo dla obsługi.🙂🙂 22:02, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone