Zamknij
REKLAMA

MZK odwołuje kursy na jednej linii. We wtorek autobusy jeżdżą tą trasą po raz ostatni

07:04, 07.04.2020 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Zaledwie po kilku dniach od uruchomienia sezonowej linii numer 5, Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie podjął decyzję o odwołaniu kursów na jej trasie.

Dzisiaj, we wtorek linia kursuje po raz ostatni. Od środy, 8 kwietnia do odwołania MZK zawiesza kursowanie linii sezonowej nr 5 w dni robocze, natomiast od soboty, 11 kwietnia zawiesza do odwołania zarówno kursy na linii sezonowej nr 5 jak i kursy sezonowe na linii nr 4.

- W latach poprzednich linie sezonowe uruchamialiśmy na okres od 1 kwietnia do ostatniego dnia października. W tym roku również uruchomiliśmy takie kursy, ale kilka dni pokazało, że zainteresowanie przejazdami jest bardzo małe - mówi Jacek Domagała, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji. - Na linii numer 5, w dni robocze, na 4 kursach mieliśmy 2 pasażerów. Nie lepiej było w weekendy, na 11 kursach w minioną sobotę mieliśmy w sumie 8 pasażerów, w niedzielę tylko 5. Dla przykładu w roku ubiegłym w pierwszą sobotę kwietnia z przejazdów linią nr 5 skorzystało 156 osób, a w pierwszą niedzielę kwietnia 101 osób.

Z kolei z 6 kursów sezonowych linii nr 4 w sobotę i w niedzielę przewieziono po 10 osób, w analogicznym okresie roku ubiegłego z tych kursów skorzystało, w sobotę 6 kwietnia 91 osób, natomiast w niedzielę 7 kwietnia 17 osób.

Biorąc pod uwagę liczbę pasażerów, koszty związane z wykonaną pracą przewozową i sprzedażą biletów, podjęto decyzję o wycofaniu linii i kursów sezonowych.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA