Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Leszna i okolic nie zapominają o ratownikach. Kolejne dary dla szpitala

11:05, 07.04.2020 | JAC, fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Codziennie do leszczyńskiego szpitala trafiają nowe dary zakupione lub wykonane przez darczyńców.

Panie z Lions Club Leszno w kolejnym już darze przekazały 2550 maseczek, a gospodynie z KGW z Tarnowej Łąki rozpoczęły szycie maseczek i przywiozły już pierwszą partię - 190 szt. Coraz więcej dociera przyłbic, najczęściej wyprodukowanych przy użyciu drukarek 3D. Przekazała je między innymi Agencja Reklamowa z Poznania, druhowie z OSP Kwiatowe Poznań, pan Maciej z Leszna oraz studenci Politechniki Poznańskiej.

Znaczne ilości żeli antybakteryjnych, dozowników do płynów, fartuchów medycznych, jednorazowych prześcieradeł, masek i gogli przywiozła do szpitala firma Werner Kenkel z Krzyska Wielkiego, a firma Top Farms Wielkopolska z Piotrowa Pierwszego przekazała szpitalowi 64 litry spirytusu do dezynfekcji i 80 kombinezonów. Jako znaczący darczyńca zaistniała również firma OSI Poland Foodworks z Chróściny.

Firma Winkhaus z Rydzyny wyposażała podstację Ratownictwa Medycznego w Kąkolewie w 3 nowe tapczany. Dział Pomocy Doraźnej otrzymał od firmy Plandeki Kalisz kabinę do odkażania kombinezonów użytych przez ratowników podczas interwencji u pacjenta z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem.

Wśród nowych darczyńców znalazły się ponadto firmy SmakMak z Leszna, sklepy Żabka w Lesznie, Polplast-ST z Leszna, pani Kamila Kunce i wielu innych.

(JAC, fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA