Agata Pawlikowska, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Leszna zrezygnowała ze stanowiska. Od połowy maja funkcję tę obejmie Celina Pilżys-Kosmatka, obecna szefowa jednego z wydziałów rawickiego magistratu.
Agata Pawlikowska pozostanie pracownikiem wydziału, ale nie będzie jego szefową. Prezydent Łukasz Borowiak zdecydował, że jej miejsce zajmie Celina Pilżys-Kosmatka, naczelnik Wydziału Strategii, Planowania i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Rawiczu. Konkursu na to stanowisko nie było:
- Nie był on konieczny, gdyż pani Pilżys-Kosmatka obecnie jest pracownikiem innej jednostki samorządu terytorialnego i na podstawie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych może być przeniesiona do pracy w innej jednostce, oczywiście za zgodą dotychczasowego pracodawcy. Wydział inwestycji jest bardzo ważnym wydziałem i potrzebuje wsparcia doświadczonej osoby. - informuje Łukasz Borowiak. Jak podkreśla, o zatrudnieniu nowej naczelnik zdecydował jeszcze zanim ogłosił, że z powodu koniecznych oszczędności nie będzie przyjęć nowych pracowników do magistratu. O tym prezydent mówił na piątkowej konferencji prasowej z dziennikarzami lokalnych mediów. Był pytany, czy w związku z załamaniem gospodarczym wywołanym epidemią koronawirusa, planowane są zwolnienia, cięcia etatów lub obniżki płac w Urzędzie Miasta.
- Nie będzie redukcji zatrudnienia. Spora grupa pracowników Urzędu Miasta zgłosiła chęć przejścia na emeryturę. Nie będzie nowych zatrudnień. Zadania osób, które będą odchodzić z pracy będziemy rozdzielać na innych pracowników - podkreślał prezydent.
Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Leszna został niedawno wydzielony z większej jednostki, jaką był Miejski Zarząd Dróg i inwestycji. Miejskim Zarządem Dróg kieruje Dominik Kaźmierczak, który po dłuższym zwolnieniu chorobowym wrócił do pracy.
Ciekawy09:54, 27.04.2020
Dobrze ze odeszla Pawlikowska, moze bedzie koniec folwarku, z drugiej zas strony trudno mowic o duzym doswiadczeniu nowej osoby ktora byla na podobnym stanowisku od polowy 2016 i do tego jest roznorodnie oceniana w Rawiczu. Warto sie przygladac...
Liar10:00, 27.04.2020
Dopiero co prezydent zapewniał, że nie będzie nowych zatrudnień w UM. No cóż, wyszło jak zwykle. Powiedzenie ,,prawdomówny jak Borowiak'' wejdzie już na co dzień do kanonu językowego w naszej wsi.
xyz12:15, 27.04.2020
Pan Prezydent Borowiak - (...) nastąpi pewna restrukturyzacja zatrudnienia, ale nie taka, że będziemy zwalniać, ale ewentualnie po odejściu na emeryturę, przede wszystkim po odejściu na emeryturę będziemy starali się tak przeorganizować wydziały i jednostki, ABY ewentualnie NOWYCH NIE ZATRUDNIAĆ (podkr.). (Protokół z obrad sesji Rady Miejskiej Leszna w dniu 21 listopada 2019r. (!!!), str. 56/73)
elka.pl, Leszno, Samorząd będzie zaciskał pasa, 24 kwie 2020, Łukasz Borowiak zapytany o możliwość redukcji zatrudnienia w Urzędzie Miasta Leszna odpowiedział, że takie rozwiązanie nie jest planowane, jednak NIE BĘDZIE TEŻ ZATRUDNIANIA NOWYCH PRACOWNIKÓW (podkr.) - Na przykład na miejsce osób, które odejdą na emerytury, w takiej sytuacji będziemy ich zadania rozdzielać na pozostałych pracowników - powiedział.
JaŚ12:44, 27.04.2020
Czy ktoś wie dlaczego obecna Pani Naczelnik zrezygnowała ze stanowiska?
1 1
Warto ufać prezydentowi. Dotrzymuje słowa.?