Zamknij
REKLAMA

Powiat leszczyński szuka wykonawcy dużej inwestycji. Ile firm przystąpi do rywalizacji w przetargu?

10:40, 20.05.2020 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

W przetargu na przebudowę drogi w Krzycku Wielkim wystartowało aż siedem firm. Rozstrzygnięcie kolejnego przetargu już 28 maja. Tym razem stawką jest warta ok. 5,5 mln złotych przebudowa drogi powiatowej Gołanice-Jezierzyce Kościelne.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas minionej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego wyraził nadzieję, że obserwowane obecnie duże zainteresowanie wykonawców inwestycjami może przynieść korzystne dla powiatowej kasy rozstrzygnięcie przetargu.

Projekt zakłada przebudowanie 4,2 km drogi powiatowej od Gołanic (skrzyżowanie z drogą do Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą do Zbarzewa). Według kosztorysu inwestorskiego inwestycja jest warta 5,5 mln zł, jednak firmy, którym bardzo zależy na pozyskaniu tego zlecenia mogą zaoferować kwotę znacznie niższą.

W ubiegłorocznym przetargu o podobnej wartości, na przebudowę drogi przez Lipno do Smyczyny wykonawca zaoferował kwotę niższą od kosztorysowej aż o 1,4 mln zł.

Powiatowy samorząd liczy na każdą zaoszczędzoną złotówkę, gdyż w kolejce czeka sporo wymagających modernizacji odcinków dróg.  

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA