Zamknij
REKLAMA

Minister zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek w niektórych regionach w kraju. Czy dotyczy to Leszna i powiatu? (sonda)

13:22, 19.05.2020 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Czy mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego nie będą musieli nosić maseczek ochronnych? Minister zdrowia zapowiada, że obowiązek ich noszenia zostanie zniesiony w regionach, w których jest najmniejsza liczba osób zakażonych koronawirusem albo które są wolne od zakażeń.

W Lesznie i powiecie leszczyńskim od kilkunastu dni nie było żadnego nowego potwierdzonego zakażenia. Obecnie zakażone koronawirusem są dwie osoby - mężczyzna w mieście, kobieta w powiecie. Przebywają w izolacji domowej i czekają na wynik powtórnego testu (pierwszy był ujemny), zatem lada chwila mogą być ozdrowieńcami. Jeśli tak się stanie Leszno i powiat leszczyński wrócą do zerowego stanu zakażeń. We wtorek liczba ozdrowieńców wzrosła do 31. Na kwarantannie przebywa 99 osób, a 2 są pod nadzorem epidemiologicznym.

Te dane wskazują, że w Lesznie i powiecie leszczyńskim stabilizuje się sytuacja związana z koronawirusem. Podobnie jest w innych częściach Wielkopolski, może z wyjątkiem północnych rejonów, gdzie codziennie notowanych jest po kilka przypadków zakażeń, ale to i tak znacznie lepsza sytuacja niż jeszcze kilkanaście dni temu, gdy w całej Wielkopolsce codziennie notowano po kilkadziesiąt przypadków zakażeń.

Wielkopolska to jednak drugie pod względem wielkości województwo w kraju. Jeśli więc minister zdecyduje się na uwalnianie od maseczek całych województw, to raczej nie mamy na to szans. Być może właściwym rozwiązaniem byłoby zniesienie tego obowiązku w poszczególnych powiatach.

Jakie jest wasze zdanie, na temat maseczek? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

 

Czy jesteś za tym, aby znieść obowiązek noszenia maseczek?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 86%
Nie 12%
Nie mam zdania 2%
(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

MarianMarian

9 4

Jestem za zniesieniem OBOWIĄZKU, ale w maseczce i tak będę chodził. 23:07, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

5 1

No generalnie jest przepis, który mówi, że jeśli ktoś ma problemy z oddychaniem przy założonej maseczce nosić jej nie musi, więc właściwie nie ma już takiego nakazu 🙂 09:49, 20.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Odp.Odp.

5 0

Ale nie każdy ma problemy z oddychaniem, więc właściwie taki nakaz jest. 12:33, 20.05.2020


Ja Ja

1 1

Ale to nie chodzi o np astmę, wystarczy że na dworze jest tak 25 stopni i już nie mogą nic z tym zrobić, po za tym nie ma obowiązku udowadniania że jest się chorym 🙂 11:11, 21.05.2020


BorowikBorowik

3 2

Jestem zdecydowanie za!! Te cholerne maseczki są niepotrzebne, to nic nie da że je nosimy pja przez te *%#)!& maski dostałam chrosty na twarzy i miałam problem z oddychaniem więc ich nie noszę ... !! 21:06, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jeffjeff

2 0

Kto nie nosi ten roznosi!!! 09:50, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA