Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne badania na koronawirusa w Rawiczu. Wystarczy podjechać samochodem!

14:15, 21.05.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

W piątek i sobotę (29-30 maja ) w Rawiczu czynne będzie samochodowe centrum pobrań prób do badania na obecność koronawirusa.Przez dwa dni mieszkańcy Rawicza i powiatu rawickiego będą mogli skorzystać z badań, które wskażą, czy są zakażeni koronawirusem. Badanie jest bezpłatne, ale wymaga to wcześniejszego, telefonicznego skontaktowania się z sanepidem w Rawiczu, aby ustalić dokładną godzinę przyjazdu do punktu, gdzie będą pobierane próbki do badania.
 O uruchomieniu takiego punktu w Rawiczu zadecydował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk w porozumieniu z burmistrzem Rawicza Grzegorzem Kubikiem.
 - Tego rodzaju działania prewencyjne są ważne dla mieszkańców miasta i powiatu, gdyż wykrywanie koronawirusa jest jednym z najistotniejszych elementów ochrony przed dalszymi zakażeniami, a tym samym walki z rozprzestrzenianiem się epidemii. Mam nadzieję, że jak najwięcej osób skorzysta z testów - mówi Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza i dodaje, że szczegóły w sprawie uruchomienia punktu pobierania próbek (numer telefonu do skontaktowania się z sanepidem i miejsce pobierania próbek) zostaną podane za kilka dni.
 Do tej pory w Wielkopolsce punkty poboru próbek do badania na obecność koronawirusa skierowane do osób zmotoryzowanych zostały uruchomione w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i Kępnie. Funkcjonowanie takich punktów odbywa się przy współpracy żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i lokalnych samorządów, które wskazują miejsce do zlokalizowania punktu.
 Przypominamy, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie funkcjonuje punkt poboru wymazów do badania na obecność koronawirusa dla osób przebywających na kwarantannie. Numer telefonu do tego punktu to 726 775 771.

[ZT]46108[/ZT]

 

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA