Zamknij
REKLAMA

Miłe zakończenie tygodnia. Z takich prezentów na pewno ucieszą się wychowankowie Domu Dziecka

12:48, 22.05.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

- Cieszymy się, że nie jesteśmy sami i że otacza nas grono osób, którym bliski jest los drugiego człowieka - mówi Regina Zymela, siostra dyrektor Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. Placówka, a konkretnie jej wychowankowie zostali obdarowani dwoma laptopami. Przekazała je firma PhosAgro Polska.

Obecnie w Domu Dziecka Caritas przy ul. Paderewskiego przebywa 14 dzieci, najmłodsze ma 6 lat, najstarsze prawie 18. Uczą się zdalnie na komputerach stacjonarnych.

- Od marca dzieci nie wychodzą poza placówkę, musieliśmy wprowadzić zakaz ich urlopowania i odwiedzin - wyjaśnia siostra dyrektor.

W tak trudnym czasie dwa prezenty - nowe laptopy zakupione przez PhosAgro Polska bardzo się przydadzą, nie tylko do nauki, ale także do organizowania wychowankom rozrywki w czasie wolnym, chociażby kina plenerowego na terenie placówki.

PhosAgro Polska jest międzynarodowym koncernem.

- Jesteśmy związani z obszarami rolniczymi i dbamy o nie z punktu społecznej odpowiedzialności biznesu - podkreśla Roman Błaszyk, kierownik Działu Technologii Upraw w PhosAgro Polska.

Ta odpowiedzialność to również wsparcie, tym ważniejsze jeśli dotyczy dzieci. Stąd w każdym województwie firma obdarowuje domy dziecka. 

Moment przekazania laptopów. Na zdjęciu Roman Błaszyk, kierownik Działu Technologii Upraw w PhosAgro Polska, siostra dyrektor Regina Zymela oraz Andrzej Szady z Mórkowa, reprezentujący środowisko rolników.

- Skutkiem kampanii jest przekazanie przez PhosAgro Polska około 70 laptopów dla domów dziecka w całym kraju. W naszym regionie sprzęt trafił już do Domu Dziecka w Bodzewie, a dzisiaj do Domu Dziecka Caritas w Lesznie - mówi R. Błaszyk. - Nasza firma od lat bardzo mocno wspiera to co związane z dziećmi.  

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA