Zamknij
REKLAMA

W marcu największy wzrost liczby zgonów w Lesznie i powiecie leszczyńskim. Z jakiego powodu?

10:30, 26.05.2020 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Jak podaje Głos Wielkopolski, powiat leszczyński był na pierwszym miejscu w Wielkopolsce pod względem… procentowego wzrostu liczby zgonów w marcu tego roku w porównaniu do tego samego miesiąca 2019 roku. To statystyka nawiązująca do pandemii koronawirusa.

Dane pochodzą z Ministerstwa Cyfryzacji. Wynika z nich, że w całej Polsce w marcu i kwietniu tego roku nastąpił nieznaczny wzrost liczby zgonów w porównaniu do tych samych miesięcy zeszłego roku. Tymczasem. w styczniu i lutym tego roku zgonów było mniej niż  w analogicznych miesiącach 2019 roku.

W całej Wielkopolsce w I kwartale tego roku zgonów było mniej niż rok wcześniej, natomiast zmieniło się to w kwietniu (wzrost o 3%).

Są też dane dotyczące poszczególnych powiatów i miastach na prawach powiatu (w Wielkopolsce jest ich 35). W marcu tego roku wzrost liczby zgonów odnotowano w 16 powiatach, spadek w 19. Wśród tych pierwszych największy wzrost był w powiecie leszczyńskim - aż o 46 %, ale w liczbach bezwzględnych ta statystyka wynosi: 24 zgony w marcu 2019, 35 - w marcu 2020.

W liczbach, nie w procentach, największy wzrost liczby zgonów odnotowano w Gnieźnie (o 30) i Poznaniu (o 27).

W kwietniu największy, procentowy wzrost liczby zgonów w porównaniu do tego samego miesiąca 2019 roku odnotowano  w powiecie kaliskim (o 67%). Największy wzrost liczbowy w Poznaniu (więcej o 108 zgonów).

Co ciekawe, w kwietniu liczba zgonów spadła w powiecie krotoszyńskim mocno dotkniętym epidemią koronawirusa. W tym powiecie z powodu Covid-19 zmarło do tej pory 30 osób, zatem sporo, natomiast ogólna liczba zgonów była w kwietniu mniejsza o 13 iż w tym samym miesiącu 2019 roku.

Generalnie wzrost liczby zgonów w Wielkopolsce był w kwietniu niewielki, ale na bilans miał wpływ spadek liczby zgonów, do których przyczynia się zanieczyszczenie powietrza, czy z powodu wypadków drogowych.

W Lesznie i powiecie leszczyńskim trudno mówić o jakimkolwiek wpływie epidemii na wzrost umieralności w marcu, bo w tym właśnie miesiącu nie było żadnej ofiary śmiertelnej choroby Covid-19. Dwie osoby, które zmarły z powodu tej choroby (ale także współistniejących), odnotowano w kwietniu. Każdy może sobie sam wyrobić zdanie, jakie jest zagrożenie śmiertelnością z powodu epidemii koronawirusa.

[ZT]46109[/ZT]

 

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MieszkaniecMieszkaniec

7 4

Ten wzrost - to ciche przypadki, niezarejestrowane. Cóż. Kreatywność się kłania. 11:13, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahahahaha

2 0

no fikcja wszyscy umieraja slynny wirus medialny, rak malaria goraczka nilu wągliki sie chowaja! ludzie ZOSTANCIE W DOMACH JESZCZE 6 LAT HAHAHAHA!! SZUMI TY SZUJO!!! bym ci w twarz nie naplul nawet szkoda sliny. 20:14, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HejHej

3 0

Pandemia głupoty. Nawet mogłoby to być zabawne, gdyby nie fakt realnej utrata pracy przez wielu ludzi z tego powodu. 07:28, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz