Zamknij
REKLAMA

Nowe perony na dworcu w Lesznie mają usterki. Torpol już je naprawia

11:30, 29.05.2020 | Tekst i fot. J.W.
Skomentuj
REKLAMA

Na stacji w Lesznie, w ramach modernizacji magistrali kolejowej Wrocław-Poznań, wykonywane jest dokończenie drugiego peronu i przebudowa pierwszego. Nie bez kłopotów.

Pojawiły się głosy, że w ramach tej przebudowy źle wykonano nawierzchnię peronu dochodzącą do części wysuniętej w kierunku torowiska. O niewłaściwie wykonanych pracach miałby świadczyć fakt, że zaczęto demontować ułożoną już kostkę betonową i że na paletach uszykowano nową kostkę na wymianę.

Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK, z którym rozmawialiśmy w tej sprawie, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że doszło do fuszerki. Zauważył, że... perony są cały czas w przebudowie i że należy poczekać do zakończenia tej części inwestycji.

- Za właściwe wykonanie modernizacji, zgodnie z projektem, odpowiedzialny jest wyłącznie wykonawca inwestycji - mówi Radosław Śledziński. - Jeśli wystąpił błąd techniczny, wykonawca musi go usunąć na własny koszt. Inwestor do tego nie dołoży. Dla nas ważny jest, aby efekt końcowy był prawidłowy. Należyte wykonanie wszystkich prac będziemy potwierdzać podczas odbiorów. Jeśli cokolwiek trzeba poprawić, nie wpłynie to na termin zakończenia inwestycji. Przebudowa peronów ma zakończyć się w lipcu.

W tej sprawie wypowiedziała się także firma Torpol, przyznając, że doszło do usterek w układaniu nawierzchni peronu. Spółka zapewniła, że zostaną one niezwłocznie usunięte.

 

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA