Zamknij
REKLAMA

Środowiskowa Pływalnia Edukacyjna gotowa do wznowienia działalności. Jest już termin jej otwarcia

09:59, 01.06.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Lesznie jest gotowy do otwarcia Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej.

- Szykujemy się do otwarcia w sobotę, 6 czerwca. Czekamy tylko na zgodę prezydenta Leszna i Kuratorium Oświaty - mówi Grzegorz Kapitan, dyrektor MOS.

Na obiekcie jednocześnie będzie mogła przebywać określona liczba osób.

- Z 5 torów głębokich będzie mogło korzystać 20 osób, dodatkowo 4 będą mogły być na torze płytkim - wylicza dyrektor G. Kapitan. - Nastąpi zmiana otwarcia pływalni dla klientów indywidualnych, wydłużamy dla nich godziny od 7 do 21:45. Na razie nie mamy zgłoszeń od sekcji sportowych i grup zorganizowanych, jeśli będą korzystać z basenu, będziemy musieli ograniczyć dostęp indywidualny, by zaspokoić wszystkie potrzeby. 

Dyrektor MOS spodziewa się, że ostateczna decyzja co do otwarcia zapadnie na dniach. Korzystający z obiektu będą musieli stosować się do kilku zasad.

- Przy wejściu i wyjściu obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk, każdy wchodzący będzie miał mierzoną temperaturę. Po obiekcie trzeba będzie poruszać się w maseczkach ochronnych, które będzie można ściągać tylko w wodzie. Ponadto w holu zlikwidowaliśmy miejsca do siedzenia. W przebieralniach do dyspozycji będzie co druga szafka - dodaje G. Kapitan.

Jeśli pływalnia zostanie otwarta to i tak na krótko, bo 29 czerwca Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ze względu na konserwację sieci wyłączy dostawę ciepłej wody. Pozbawiona jej będzie m.in. pływalnia, dlatego w tym czasie obiekt nie będzie czynny.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pływakpływak

3 0

Dobrze, że w wodzie będzie można... ściągnąć maseczkę 13:34, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA