Zamknij
REKLAMA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie zmodernizuje stołówkę z rządowym dofinansowaniem

07:43, 02.06.2020 | JAC, fot.JAC
Skomentuj
REKLAMA

Mieszczący się w oficynach rydzyńskiego Zamku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy służy nie tylko niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z powiatu leszczyńskiego, ale również z Leszna i innych powiatów. Praktycznie co roku pozaprowadzana jest tam inwestycja poprawiająca warunki do nauki i pobytu uczniów. W okresie wakacji wyremontowana zostanie stołówka.

W ośrodku prowadzona jest edukacja od przedszkola aż po szkołę branżową i policealną. Uczniowie z bardziej oddalonych miejscowości mają do dyspozycji 90 miejsc w internacie. Większość młodzieży korzysta też ze szkolnej stołówki. W okresie wakacji zostanie przeprowadzona jej modernizacja, na co placówka otrzymała 80-procentowe dofinansowanie w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Pozostałe 20 procent kosztów dołoży powiat leszczyński. Zakres planowanych prac obejmie wymianę posadzki w jadalni, malowanie pomieszczeń, wymianę opraw oświetleniowych, zakup nowych stołów i krzeseł oraz wymianę części wyposażenia kuchni.

Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zachęca kandydatów, ich rodziców lub opiekunów do zapoznania się z atmosferą i warunkami edukacyjnymi panującymi w placówce. Można to zrobić osobiście umawiając się wcześniej telefonicznie pod nr 65 538 85 92 lub pocztą elektroniczną ([email protected]). Pod tym numerem udzielane są także wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do szkół.

 

(JAC, fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA