Zamknij
REKLAMA

Włoszakowiccy strażacy dostali nowy sprzęt. Będą skuteczniejsi w walce z żywiołami (zdjęcia)

18:15, 26.06.2020 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

W piątkowe popołudnie druhowie z OSP Włoszakowice oficjalnie otrzymali do dyspozycji podnośnik Bumar, zamontowany na samochodzie Volvo. Po ceremonii zaprezentowano jego możliwości.

Wcześniej podnośnik był w dyspozycji zawodowych strażaków z Gostynia, a kiedy otrzymali oni nowoczesną drabinę, w poznańskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zdecydowano, że przekazany zostanie on strażakom z Włoszakowic. Tego rodzaju sprzęt odgrywa ważną rolę podczas likwidacji skutków wichur. Bardzo przydałby się kilka lat temu, kiedy orkan Ksawery poderwał z plaży w Boszkowie potężny namiot i rzucił go na pobliską restaurację.

W razie potrzeby strażacy OSP Włoszakowice wzywani będą do akcji na terenie całego powiatu leszczyńskiego, a w przypadku bardzo dużych zdarzeń także poza powiat.

 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA