Zamknij
REKLAMA

Wiadomo, kiedy otworzą wiadukt na Wilkowickiej. A co z przejściem na Słowiańskiej? (zdjęcia)

12:55, 29.06.2020 | Tekst i fot. J.W.
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek na leszczyńskim dworcu kolejowym przedstawiciele PKP PLK i firmy Torpol przekazali informacje dotyczące  modernizacji magistrali kolejowej E59.

O inwestycji obejmującej odcinek od Czempinia do granicy z Dolnym Śląskiem mówili m.in. dyrektor projektu Jarosław Szczepaniak i rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Na dworcu w Lesznie dobiegają końca prace na pierwszym peronie i dokończenie budowy drugiego. W lipcu czynne dla podróżnych mają być oba perony wraz z przejściem podziemnym wyposażonym w windy. Później przejście zostanie wydłużone o około 20 m, aby można nim było wyjść w stronę ul. Towarowej (tam też będzie winda). W tym celu zlikwidowany zostanie tymczasowy peron IIa.Ta część inwestycji ma być gotowa do końca roku. Przy ul. Towarowej, tam gdzie był budynek ekspedycji, zamontowana zostanie stara wiata zdjęta z peronu drugiego przed jego przebudową. Będzie miała długość około 70 m w kierunku dworca PKS, stanowić będzie zadaszenie dla podróżnych oraz parking dla rowerów.

Co z przejazdem kolejowym w ul. Słowiańskiej? Kiedy zostanie otwarty?

To zależy od uzgodnienia i zatwierdzenia przez miasto organizacji ruchu samochodów. Była o tym mowa już wielokrotnie. Sprawa się przeciąga, ale PKP PLK odnosi się do niej sceptycznie. Wskazuje np. na duże korki tworzące się o strony Ronda Zatorze po zamknięciu szlabanów przy Akwawicie. Mimo to usłyszeliśmy, że generalnie jednak kolej jest otwarta na otwarcie przejazdu, ale miasto musi wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co będzie działo się na drogach w pobliżu Ronda Zatorze, zwłaszcza za sytuacje niebezpieczne.

Nadal wykonywane jest przejście pieszo-rowerowe przy ul. Okrężnej. Trwa budowa murów oporowych od strony Zaborowa. PKP nie widzi zagrożenia dla terminu zakończenia tej części inwestycji, choć zauważa, że niektóre prace leżą po stronie miasta.

Co z wiaduktem na Wilkowickiej? Kiedy zostanie otwarty?

Ma być oddany do ruchu w lipcu, ale PKP PLK nie podało konkretnej daty.

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz