Zamknij
REKLAMA

Pomoc z Leszna dla Australii. Już wiadomo, gdzie trafiły pieniądze zebrane przez mieszkańców

10:09, 02.07.2020 | lm
Skomentuj
REKLAMA

34.980 złotych - tyle zebrano podczas akcji Kropla wody dla Australii w Lesznie. Pieniądze zostały przelane na konto Zoo Victoria w Melbourne, ze wskazaniem na rzecz pomocy zwierzętom poszkodowanym w pożarach.  

Akcja Kropla wody dla Australii organizowana była przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Fundację Arena i Świat oraz wiele innych instytucji, organizacji i firm z Leszna i okolic. Jej celem była pomoc Australii, która na przełomie roku 2019/2020 była trawiona przez pożary. Wszyscy byliśmy wtedy poruszeni palącymi się lasami i zwierzętami, które ginęły w ogniu.

W ramach akcji w Lesznie odbyło się około 40 wydarzeń sportowych i kulturalnych. To były mecze, koncerty, kiermasze i licytacje. Do inicjatywy włączyły się szkoły i przedszkola, prywatne firmy, stowarzyszenia, instytucje, media oraz wielu ludzi dobrej woli. Niestety, wszystkich tych działań nie udało się oficjalnie podsumować. Zaplanowane na wiosnę wydarzenia musiały zostać odwołane, bo na świecie i w Polsce wybuchła pandemia  koronawirusa. 

Dlatego organizatorzy podliczyli zebrane pieniądze i zdecydowali się przekazać je na konto zoo w Melbourne. Tym samym akcja Kropla wody dla Australii została zakończona i rozliczona.

*

Według doniesień mediów z lutego 2020 roku, od września 2019 ogień strawił olbrzymie połacie w południowej i wschodniej części Australii - w sumie pożary zniszczyły ponad 100.000 kilometrów kwadratowych powierzchni kraju, śmierć poniosły co najmniej 33 osoby, zginęło około miliarda zwierząt.

(lm )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz