Zamknij
REKLAMA

Cudne miejsce niedaleko Leszna. Kierowcy i rowerzyści zatrzymują się tu, robią zdjęcia

10:00, 31.07.2020 | an, Fot. A. Neczyński
Skomentuj
REKLAMA

To bez wątpienia najładniejszy widok tego lata. Kilkuhektarowe pole z milionem rozkwitniętych słoneczników.

Każdy, kto jedzie z Leszna do Boszkowa, musi je zauważyć. Słonecznikowe pole znajduje się tuż przed cmentarzem w Gołanicach, po lewej stronie drogi. Właśnie teraz słoneczniki ślicznie zakwitły. Przecudny widok.

Słoneczniki uprawiane są w naszym kraju od niedawna. Do tej pory była to wyłącznie roślina ozdobna, kwiatowa. Duże pole słoneczników jest rzadkością.

Nie wiemy, czy rolnik zasiał słoneczniki na ziarno, czy na paszę dla zwierząt. Dla nas nie ma to znaczenia. My, poeci wiemy, że te słoneczniki są tylko  po to, by cieszyć nasze oczy i serca. I to zadanie spełniły.

AKTUALIZACJA: Właściciel pola za naszym pośrednictwem zwraca się z takim apelem:

Proszę tylko o uszanowanie mojej i mojej rodziny pracy włożonej w hodowlę słonecznika.

Można robić zdjęcia ale proszę, nie wchodźcie na plantacje. I proszę o nie zrywanie kwiatów.

Z każdą godziną widzę że coraz bardziej tracę swój zysk.

Czy ktoś mi to zwróci?

Cieszę się że to cieszy oko osób przejeżdżających obok, jednakże współpracujmy. Szanujmy się wzajemnie. Są ludzie bezczelni, specjalnie wynajmują fotografów i robią sobie rodzinne sesje kilkuosobowe- szkody są spore. Jeszcze brakuje żeby stawali na ściernisku i rozgrzanym autem spowodowali pożar.

Chce też zwrócić uwagę że Policja ma zgłoszenie i zwraca uwagę za wkroczenie na prywatne pole. Również sypią się już pierwsze mandaty. Ludzie także łamią tam prawo - parkując na drodze!!!! (Boję się pomyśleć jak w weekend ścigacze za zakrętu wylecą co się stanie gdy taki 'kierowca" stanie na pasie w kierunku Boszkowa)

Ja mam żniwa, nie mogę sobie pozwolić, żeby pilnować ludzi przez 16h każdego dnia. Aż prosi się żeby pobierać opłaty (i rozliczyć się z US  bo szkody naprawdę z każdą godziną stają się większe.

 

(an, Fot. A. Neczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

ŁucjaŁucja

7 0

Miód, malina! 10:48, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObrońcaObrońca

12 2

Dla rolnika uprawa ma duże znaczenie. Rowerzyści i kierowcy nie tylko podziwiają te miliony słoneczników ale też bezczelnie niszczą uprawę celem zrobienia sobie wymarzonego selfie. Drodzy państwo-jest to niszczenie mienia a to jest karalne. 12:10, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

6 1

Zgadzam się z Panią Obrońcą 12:24, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

4 0

Dla przykładu ktoś powinien zostać ukarany. Czyjaś własność jest święta. Można tylko podziwiać czyjąś pracę. Ludzie już nie mają żadnych hamulców. Zero kultury. Za mało wychowania obywatelskiego i tłumaczenia przedszkolakom, uczniom i studentom. 13:30, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xx

5 0

A potem się dziwią, że lotnisko w Lesznie jest opłotowane, skoro nie potrafimy uszanować czyjejś własności. 13:31, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

1 0

A jaki problem ogrodzić siatką leśną. Przecież to ostatnio bardzo modne żeby dziki nie szły w pole. 00:27, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiraMira

1 0

A może postawić znak zakazu wstępu grożącym mandatem a napisem nie mam nic przeciwko byś zrobił sobie zdjęcie, ale nie niszcz mojej pracy i płacy. 17:10, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA