Zamknij
REKLAMA

Zakażony mieszkaniec gminy Osieczna. Dwie kobiety trafiły do szpitala zakaźnego, bo poczuły się gorzej

11:21, 31.07.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

W naszym regionie kolejne osoby zaraziły się koronawirusem, w tym 61-letni mieszkaniec gminy Osieczna.

Mężczyzna trafił z urazem do leszczyńskiego szpitala, gdzie - jak innym pacjentom przyjmowanym do lecznicy - wykonano mu rutynowy test na obecność koronawirusa. Pacjent opuścił szpital po 2 dniach. Z piątkowego meldunku wojewody wynika, że obecnie 61-latek znajduje się w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

Do poznańskiego szpitala przewieziono też dwie kobiety: 36-letnią z Leszna i 52-letnią z gminy Włoszakowice. Obie są opiekunkami w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym we Wschowie, gdzie niedawno wykryto spore ognisko koronawirusa. Ich zakażenie wyniesione ze wschowskiej placówki do tej pory przebiegało bezobjawowo, dlatego kobiety przebywały w izolacji domowej. Ostatnio jednak gorzej się poczuły, wystąpiły u nich objawy typowe do Covid-19 - kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała. Z tego powodu zostały przetransportowane do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

W Lesznie i powiecie leszczyńskim jest obecnie 8 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W powiecie kościańskim obecność koronawirusa stwierdzono u 19-letniej kobiety z rodziny osoby, która też była już zakażona (również z ogniska w ZOL we Wschowie), ale ma już dwa ujemne wyniki. 19-latka znajduje w się w izolacji domowej. Obecnie w powiecie kościańskim to jedyna odnotowana osoba z koronawirusem.

W piątkowym wykazie wojewody znajduje się też 34-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego, ale została wymieniona w nim z opóźnieniem. W rejestrze gostyńskiego sanepidu znajduje się od kilku dni. Jest w izolacji domowej. W powiecie gostyńskim są obecnie 22 osoby zakażone koronawirusem: 19 znajduje się w izolacji domowej, jedna w izolatorium w Poznaniu, dwie w poznańskim szpitalu zakaźnym.

Na koronawirusa zmarła 91-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego.

W piątek, 31 lipca w całym kraju odnotowano 657 nowych zakażeń, najwięcej od wybuchu pandemii. W Wielkopolsce nowych przypadków jest 59.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EtEt

1 1

Chowajcie się po piwnicach !¡!!! 00:54, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz