Zamknij
REKLAMA

Koronawirus w Centrum Rehabilitacji w Górznie. Ile osób jest zakażonych?

11:31, 16.09.2020 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 120 osób z Centrum Rehabilitacji w Górznie zostało poddanych testowi na obecność koronawirusa w związku z wykryciem zakażenia u 68-letniego mieszkańca Kościana.

Wymazy zostały pobrane we wtorek i dzisiaj - w środę. Testom poddano ponad 180 osób. Zorganizowanie akcji po wykryciu koronawirusa poszło sprawnie, bo w centrum pracuje pielęgniarka epidemiologiczna.

Koronawirusa u 68-latka wykryto po wymazie pobranym w szpitalu w Lesznie, gdzie mężczyzna trafił na SOR z udarem. Po stwierdzeniu koronawirusa przewieziono go do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Wcześniej mężczyzna leżał w szpitalu klinicznym w Poznaniu przy ul. Długiej. Po wyjściu z lecznicy był przez tydzień w domu, następnie trafił do Centrum Rehabilitacji w Górznie.

Sanepid objął kwarantanną osoby, które miały kontakt z 68-latkiem. Nie ma obowiązku badać na obecność koronawirusa osób na kwarantannie, jednak zdecydowano się pobrać wymazy od wszystkich pacjentów i części personelu. W placówce wprowadzono zakaz przyjęć i wypisów.

Na kwarantannie są rodziny kilku pracowników, którzy wrócili do domów zanim potwierdzono koronawirusa u 68-latka. Jeśli testy wykażą, że ci pracownicy nie są zakażeni, zarówno oni, jak i ich rodziny automatycznie zakończą kwarantannę. Podobnie będzie w przypadku pozostałego personelu i pacjentów placówki w Górznie. Jeśli okaże się, że w Centrum jest ognisko koronawirusa, placówka może wprowadzić rotacyjny system pracy (z zakwaterowaniem na miejscu pracującego personelu) podobnie, jak to zastosowano w DPS-ach w Rogowie i Chumiętkach w powiecie gostyńskim, gdzie wykryto ogniska koronawirusa.

 

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA