Zamknij
REKLAMA

Ważna wiadomość o Zespole Szkół nr 4 w Lesznie. Czy są powody do niepokoju?

11:25, 18.09.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Szkół nr 4 w Lesznie ma przejść termomodernizację. Prace miały ruszyć jesienią tego roku, ale zostały przesunięte na rok 2021. Dlaczego?

Bo przedłuża się procedura przetargowa. Pierwotnie planowano, że przetarg będzie rozstrzygnięty pod koniec sierpnia, ale jego termin został wydłużony o kilka tygodni. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do 16 października. Na czwartkowej sesji radni zgodzili się, aby rozpoczęcie zadania przełożyć na nowy rok. Prezydent i urzędnicy zapewniają, że w żaden sposób nie zagraża to inwestycji.

Termomodernizacja ZS nr 4 ma być sfinansowane w dużej mierze ze środków unijnych. Miasto złożyło wniosek o nisko oprocentowaną pożyczkę Jessica 2 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Jakie prace są planowane?

Zakres robót jest bardzo duży. Przede wszystkim wymiana okien i drzwi, docieplenie dachu, ocieplenie ścian, wymiana rynien i rur spustowych. Nowa będzie instalacja centralnego ogrzewania i klimatyzacja oraz instalacja chłodnicza. Nowe będą sieci elektryczne, oświetlenie, instalacja odgromowa. Planowany jest także montaż instalacji fotowoltaicznej.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA