Zamknij
REKLAMA

Nowe zakażenia w Lesznie i powiecie. Duży wzrost w powiecie gostyńskim! Jest też ofiara śmiertelna

11:44, 18.09.2020 | lm, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Piątkowy raport wojewody wielkopolskiego nie przynosi dobrych informacji dla naszego regionu.

W całym kraju odnotowano w piątek 757 nowych przypadków koronawirusa. W Wielkopolsce - 75. Niestety na liście zakażonych są mieszkańcy Leszna - kobieta lat 62 (przebywa w szpitalu w Poznaniu) i powiatu leszczyńskiego - mężczyzna lat 49 (w izolacji domowej). Zakażone są cztery podopieczne Centrum Rehabilitacji w Górznie w gminie Krzemieniewo. To panie w wieku - 44, 52, 77 i 83. 

Największy przyrost zakażeń jest w powiecie gostyńskim. To aż 31 osób - pensjonariusze z Domów Pomocy Społecznej w Rogowie (13) i Chumiętkach (18). To osoby, które miały ujemne wyniki testów przed tygodniem i zostały im poddane ponownie. Dotychczasowi i obecni zakażeni zostali z pomocą żołnierzy WOT przetransportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu. W DPS w Rogowie zostało 25 z 94 pensjonariuszy, w DPS w Chumiętkach 57 ze 111.

Jest też wiadomość bardzo zła. W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zmarło dwoje pensjonariuszy DPS w Chumiętkach. Wcześniej zmarły 4 pensjonariuszki DPS w Rogowie.

W Centrum Rehabilitacji w Górznie, gdzie pojawił się koronawirus, na 110 przebadanych pacjentów zakażonych jest 5. Ponadto dodatnie wyniki testów ma 12 pracowników placówki. Zakażeni pacjenci trafili do szpitala zakaźnego w Poznaniu, a pracownicy do izolacji domowej. Pacjenci z ujemnymi wynikami przechodzą kwarantannę albo w Centrum albo po wyjeździe z placówki u siebie w domu (zabiera ich ktoś z rodziny, która z racji zamieszkania w jednym domu i tak jest też na kwarantannie).

 

 

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

qwertyqwerty

11 8

Wszyscy maja was w 4 literach. Darujcie już sobie te bzdury. Śmieja się z was a wy mimo dowodów na to ze to ściema nadal brniecie w to g....no. Jak tak wierzycie w to co gadają w tv i radiu to polecam redaktorom takich portali aby obejrzeli "O tym się mówi" dwa albo trzy reportaże o tym ze to wy dziennikarze napędzacie ten strach. Nawet sam oddelegowany pan z sanepidu wygadał się o co tutaj chodzi, kiedy już mu zabrakło argumentów. Naprawdę przestańcie już. 19:36, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qwertyqwerty

1 0

poprawka program "warto rozmawiac" 19:59, 18.09.2020


MIKAMIKA

1 1

a świstak siedzi i zawija ..... 13:40, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA