Zamknij
REKLAMA

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 2O w Lesznie (zdjęcia)

21:42, 20.09.2020 | lm
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny Dzień Przedszkolaka w Lesznie to miała być wielka impreza dla wszystkich placówek na stadionie. Ale z powodu pandemii, każde z przedszkoli musiało święto zorganizować u siebie. To relacja z uroczystości w Przedszkolu Miejskim nr 20 Baśniowa Kraina przy ul. Kazimierza Karasia.

Dzień Przedszkolaka świętowany był z Lesznie po raz ósmy. W tym roku 18 września, pod hasłem „Przedszkolaki Leszno kochają, dlatego swoją małą ojczyznę chętnie upiększają!"

W połączeniu z akcją EKO Leszno przedszkolaki z przedszkoli miejskich sadziły tulipany w swoich przedszkolach, a dzieci z PM nr 20 dodatkowo krokusy w Parku Leszczyńskim Satyryków. W realizacji tego zadania pomagali pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni.

We wszystkich przedszkolach o godz. 11 dzieci zaśpiewały piosenkę "Leszno, nasze Leszno". 

W programie obchodów Dnia Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 20 było też przedstawienie teatralne "Przypadek Bociana Bogdana" w wykonaniu Teatra Pompon, malowano mural na górce na placu (projekt wykonała Agnieszka Olejniczak, studentka malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu), były zabawy kreatywne na placu. Dzieci sadziły żółte, czerwone oraz czarne tulipany, które wiosną zakwitną jak flaga Leszna. Dzięki zaangażowaniu rodziców przedszkolne skwery i skalniak ozdobione zostały jesiennymi kwiatami - wrzosami, dąbkami i chryzantemami.

Przedszkolaki z Baśniowej Krainy zaśpiewały jeszcze piosenkę „Mądre dzieci” i przesłały pozdrowienia prezydentowi Leszna.

 

 

 

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA