Zamknij
REKLAMA

Policjant i wieloletni krwiodawca ze szczególnym odznaczeniem

11:52, 21.09.2020 | J.W. Fot. KMP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Sierżant sztabowy Tomasz Kowalski z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie został odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi  - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Odznaka Ministerstwa Zdrowia nadawana jest honorowym dawcom krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz za aktywną działalność w honorowym krwiodawstwie.

Tomasz Kowalski odebrał odznakę w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Policjantem jest od 8 lat. Krew oddaje honorowo od kilkunastu lat. Oddał już ponad 22 litry najcenniejszego leku. Honorowym krwiodawcą został w odruchu serca i geście pomocy dla innych, zdając sobie sprawę, że może tym uratować czyjeś zdrowie lub życie.

 Odznakę „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”  przyznaje się honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadawana tylko raz. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA