Zamknij
REKLAMA

Zbiornik w Zaborowie. Najwyższy czas zająć się tym terenem! - mówią radni KO

18:36, 21.09.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek po południu samorządowcy Koalicji Obywatelskiej, poseł Grzegorz Rusiecki i grupa młodzieży sprzątali teren wokół zbiornika w Zaborowie. Radni chcą, aby w przyszłym roku ruszyły prace związane z zagospodarowaniem tego miejsca.

- Żwirownia to takie miejsce, które może być kiedyś bardzo piękne, a dziś - niestety - jest zaniedbane - mówił Tomasz Mikołajczak, radny KO w Radzie Miejskiej Leszna.

W roku 2017 samorząd Leszna kupił od prywatnej firmy zarówno zbiornik wodny, jak i teren wokół niego. Rok później przedstawiono koncepcję zagospodarowania tego miejsca pod wypoczynek, rekreację, sporty wodne. Jednak, z powodu braku pieniędzy w budżecie, żadne prace nie ruszyły. Radni KO uważają, że dłużej nie można z nimi czekać.

- Nie możemy postępować tak, że miasto kupuje grunt, a potem nic na nim nie robi, nawet go nie zabezpiecza - dodawał radny. Przyznał, że teren jest patrolowany przez policję i Straż Miejską. Wciąż jednak jest to nielegalne kąpielisko, miejsce gdzie imprezują młodzi ludzie, gdzie nie jest bezpiecznie.

- To teren z ogromnym potencjałem. Jeśli uda się zrealizować te zamierzenia, które pan prezydent Łukasz Borowiak prezentował w czasie kampanii wyborczej, to będzie to atrakcyjne miejsce - sportu i rekreacji - mówił poseł Grzegorz Rusiecki.

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej przygotował wniosek, aby w projekcie budżetu na rok 2021, a potem w budżetach na kolejne lata, wpisać odpowiednie kwoty, dzięki którym dawna żwirownia będzie się zmieniać na lepsze. Na początek - w przyszłym roku - proponują budowę ciągów pieszo-rowerowych z oświetleniem wokół zbiornika.

W poniedziałek radni, poseł Rusiecki i młodzież zbierali śmieci przy zbiorniku. Zgromadzili kilkanaście worków butelek, słoików, puszek po piwie, były też części od foteli samochodowych. Rok temu radni KO sprzątali leśne tereny przy Zamenhofa.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ciasteczkociasteczko

21 3

Niech cos miasto wreszcie zrobi z tym terenem, pijaństwo krzyki śmiecenie. Bardzo dobra akcja ! 19:18, 21.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Na co ty liczysz że miasto coś z tym zrobi zapomnij ma to gdzieś będzie radę że mieszkańcy się wezmą za sprzątanie przynajmniej zaoszczędzi 20:00, 22.09.2020


REKLAMA