Zamknij
REKLAMA

Piętnaście wspaniałych działań młodych "Wulkanów" w cyklu filmowym (zdjęcia)

08.57, 07.10.2020 JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie ZMW w Przybyszewie, po uzyskaniu grantu w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2020, zorganizowało dla aktywnej społecznie młodzieży projekt "Młodzieżowe Wulkany Partycypacji". Efekty prezentowane są na Facebooku w cyklu krótkich reportaży filmowych.

Projekt udało się zrealizować mimo utrudnień, jakie od wczesnej wiosny spowodował wirus. Najbardziej dotkliwą przeszkodą było zamknięcie szkół, co nieco skomplikowało rekrutację uczestników. Udało się jednak zebrać komplet 15 duetów, które wspierane przez wolontariuszy zrealizowały swoje projekty. Najpierw jednak wszyscy uczestniczyli w specjalistycznych warsztatach.

Mimo, że nie wszystkie projekty zostały już sfinalizowane, wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe statuetki podczas gali w Teatrze Miejskim w Lesznie. Podczas uroczystości zaprezentowano krótkie reportaże filmowe opowiadające o projektach zrealizowane przez Jagodę Marcinkowską i Macieja Nowaczyka. Sukcesywnie publikowane będą na Facebooku TUTAJ.

Cały projekt zakończy wspólna wycieczka do Warszawy, gdzie młodzież spotka się z członkami organizacji młodzieżowych. Oczywiście nie zabraknie czasu na zwiedzanie stolicy.

Oto co zaprezentowały "Młodzieżowe Wulkany Partycypacji":

Wolontariat jest COOL! - Agnieszka Jaśkowiak i Paulina Dembska. Były to warsztaty nt. wolontariatu, gier i zabaw ulicznych oraz zajęcia kulinarne - międzypokoleniowe. Inicjatywa zrealizowana w Lesznie.

Wystrzałowa Gra Terenowa - Marzena Jankowska i Eryk Grochowy. Zorganizowana została gra terenowa po Śmiglu, gdzie uczestnicy (czyli rodziny z dziećmi) mieli do wykonania różne konkurencje. Inicjatywa zrealizowana w gminie Śmigiel.

Cyberbezpieczna Rydzyna - Marek Rzepecki i Błażej Rybak. Odbyła się kampania społeczna nt. przemocy w internecie i cyberbezpieczeństwa. Młodzież przygotowała grafiki i informacje, które umieszczała na Facebooku "Cyberbezpieczna Rydzyna", a także nagrali film w ramach kampanii. Inicjatywa zrealizowana w gminie Rydzynie.

Rodzinne środy w Kuźni Marzeń - Joanna Skorupińska i Bianka Frąckowiak. Odbył się cykl rodzinnych warsztatów dla rodzin - malowanie EKOtoreb, warsztaty mydlarskie, malowanie na płótnie. Został także zorganizowany konkurs plastyczny pn. "Jak spędzam czas z rodziną?" Inicjatywa zrealizowana w gminie Święciechowa.

MDS – Mądre Szalone Dziewczyny - Julia Jędryczkowska i Maria Kuźnik. Odbyły się warsztaty z dziedziny beauty dla mieszkanek DPS. Inicjatywa zrealizowana w gminie Krobia.

MalujeMY mural w Przybyszewie - Konstancja Dąbkowska i Aleksandra Musielak. Na granicy Lasocic i Przybyszewa powstał mural przedstawiający ptaki jadące na deskorolkach w kierunku znaku "Przybyszewo i Lasocice". Zorganizowany został również konkurs na Facebooku - O czym rozmawiają ptaki jadące na deskorolkach? Inicjatywa zrealizowana w gminie Święciechowa.

Colorful world – warsztaty dla lokalnej społeczności - Zosia Karolczak i Wiktoria Pazoła. Odbyły się zajęcia podczas których seniorzy sadzili krzewy w doniczkach, zajęcia rękodzielnicze i plastyczne. Inicjatywa zrealizowana w gminie Krobia.

Bajki Niezapominajki – Teatrzyk Kukiełkowy - Katarzyna Górna i Zuzanna Opaska. Wystawiony został Teatrzyk Kukiełkowy - Bajki Niezapominajki. Inicjatywa zrealizowana w gminie Wijewo.

Malowanie Światłem w Lesznie - Joanna Licha i Jeremi Filipowiak. Zorganizowane zostały w Lesznie warsztaty malowania światłem. Inicjatywa zrealizowana w Lesznie.

Ogrodowe donice w gminie Lipno - Szymon Nowaczyk i Tomasz Marcinowski. Na ternie gminy Lipno rozmieszczone zostały donice z nasadzeniami. Odbył się również konkurs na Facebooku dotyczący zdjęcia swojego własnego ogródka. Inicjatywa zrealizowana w gminie Lipno.

Historyczny mural w Długiem Starem - Michalina Urbańska i Zofia Sztor. Na budynku Szkoły Podstawowej w Długiem Starem został namalowany mural o tematyce historycznej. Przedstawia on ułana jadącego na koniu, z biało-czerwoną flagą w ręce. W tle widać Długie Stare oraz ważne daty w historii Polski. Inicjatywa zrealizowana w gminie Święciechowa.

Z muzyką w Poniecu - Patrycja Gilewska i Żaneta Drożdżyńska. W tym działaniu wsparte zostały działania Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ponieca, zakup tłumików oraz organizacja warsztatów i koncertu. Inicjatywa zrealizowana w gminie Poniec.

Mural "Covid-19 zmusza do izolacji, ale nie jesteś sam. Masz ALTENATYWĘ!" - Alicja Mejza i Adrian Kowalewicz. Przy budynku Centrum Młodzieżowego Alternatywa powstaje mural - inicjatywa jeszcze w trakcie realizacji. Inicjatywa realizowana w Lesznie.

Taneczne Podchody - Izabela Karpowicz i Igor Nowak. Odbyły się Taneczne Podchody, gdzie na każdej stacji uczestnicy gry musiały wykonać przygotowane zadania w tanecznym krokiem. Każda stacja dotyczyła innego tańca. Inicjatywa zrealizowana w gminie Święciechowa.

Gra Terenowa "Za naszych czasów, czyli 100-lecie Szkoły Podstawowej w Lasocicach" - Wiktoria Olejniczak i Zuzanna Leciejewska. Odbyła się gra w której wzięli udział absolwenci Szkoły w Lasocicach, zespoły starych klas. Drużyny zmagały się z zadaniami w różnych miejscach Lasocic - każdy z nich był innym przedmiotem szkolnym. np. biologia, historia, języki obce, plastyka. Inicjatywa zrealizowana w gminie Święciechowa.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%