Zamknij
REKLAMA

Czy 1 listopada będą msze na cmentarzach? Arcybiskup wydał dekret w tej sprawie

10:09, 15.10.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Zbliża się Święto Wszystkich Świętych. W tym roku w szczególnych okolicznościach - pandemii koronawirusa. Dlatego coraz więcej osób pyta, czy 1 listopada odbędą się tradycyjne msze na cmentarzach? Czy może będzie tak, jak na Wielkanoc, że większość nekropolii zostanie zamknięta.

Wątpliwości wyjaśnia arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. Wydał on dekret, który obowiązuje na terenie całej Archidiecezji Poznańskiej.

Decyzję o tym, czy organizować nabożeństwa na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych arcybiskup Gądecki zostawił proboszczom parafii. Jednocześnie prosi ich, "aby rozważyli możliwość zrezygnowania z gromadzącej tłumy mszy św. , a zamiast tego zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu dnia w świątyniach". Z kolei zamiast procesji między grobami metropolita proponuje "nabożeństwa za zmarłych w kolejnych dniach listopada".

Warto też dodać, że w dekrecie jest postanowienie o odwołaniu kolędy w roku 2021, a także zawieszeniu nawiedzania parafii przez kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA