Zamknij
REKLAMA

Poczta Polska wprowadziła godziny dla seniorów. Są też inne zmiany w usługach pocztowych w związku z koronawirusem

11:47, 15.10.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Od czwartku godziny od 10 do 12 są zarezerwowane dla starszych ludzi nie tylko w sklepach, aptekach i drogeriach, ale także na poczcie.

W godz. 10-12 w placówkach pocztowych będą obsługiwane tylko osoby powyżej 60. roku życia. Dotyczy to dni roboczych. W soboty godziny dla seniorów nie obowiązują.

Poczta Polska informuje też o zmianach, które mają na celu ograniczenie bezpośredniego kontaktu podczas doręczania przesyłek pocztowych. Przypomina, że od kwietnia listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata. Ta zmiana nie dotyczy natomiast przesyłek wysłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego, a także wysyłanych do tych instytucji.

Zmiana dotyczy też odbierania paczek doręczanych przez kuriera. Klienci mogą je odbierać przy użyciu kodu PIN otrzymanego w  wiadomości SMS lub e-mail. Aby skorzystać z tej usługi wystarczy, że nadawca przekaże numer telefonu lub e-mail adresata, a Poczta Polska przed doręczeniem przesyłki przekaże na wskazany kanał kontaktu 6 cyfrowy kod. Przy odbiorze przesyłki wystarczy, że klient poda prawidłowy PIN, a kurier pozostawi przesyłkę odbiorcy.

 Z jednorazowego kodu odbioru można skorzystać w usługach:  Pocztex, Paczka + oraz Paczka pocztowa.

Dla przesyłek paczkowych i kurierskich, których nie można odebrać na PIN, wystarczy okazać pracownikowi PP z bezpiecznej odległości dokument tożsamości, np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy i pozwolić spisać 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu.

 

 

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA