Zamknij
REKLAMA

Plecak z maseczek, szafka z szuflady, czy gra z kartonów. To pokazuje kreatywność młodzieży (zdjęcia)

14:09, 16.10.2020 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Worek z maseczek jednorazowych, szafka z półki, skarbonka czy doniczka z plastikowych butelek to dowód na to, że wielu przedmiotom można nadać nowe życie. Kreatywność młodych ludzi, bo to oni byli autorami tych prac została doceniona.

Szkolny Zespół Ekotrójka działający w III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie zorganizował kolejną edycję konkursu "Drugie oblicze starych przedmiotów. Zrób coś nowego ze starego". Dzisiaj, 16 października podano nazwiska laureatów.

Założeniem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie przedmiotów użytkowych wykorzystując do tego dowolne surowce wtórne albo to co stare, zniszczone czy niepotrzebne. Ważne było, by to co powstanie miało nowe zastosowanie lub mogło służyć dalej, ale już w nowej, ulepszonej formie. 

Oceną prac zajęło się jury: wicedyrektor III LO Małgorzata Zielińska, nauczycielki Ewa Maślankiewicz i Jolanta Lorek. Pod uwagę brało m.in. funkcjonalność przedmiotu, kreatywność i oryginalność w jego wykonaniu.

Za udział i zaangażowanie uczestnikom konkursu podziękowała Irma Polaszek, opiekun Ekotrójki. 

Pierwsze miejsce w konkursie otrzymał Julian Polaszek z I Liceum Ogólnokształcącego, który wykonał ławkę. Do jej zrobienia wykorzystał wezgłowie od starego łóżka i blat stołu. Poszewki na poduszki powstały z kotar.

Drugie miejsce zajęła Maria Jankowiak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego. Stworzyła nietypowe pojemniki do segregacji, bo z opon.

Trzecią nagrodę odebrała Barbara Frąckowiak z Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Suknia przez nią uszyta powstała z innych ubrań. Ozdobą były sztuczne kwiaty.

Finansowo organizację konkursu wsparło miasto Leszno.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA